1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. آخرین لیست قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران - 28 مهرماه 98

آخرین لیست قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران - 28 مهرماه 98

آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی در هفته ای که گذشت
28 مهر 1398
  • 2

بازار خودروی کشور در شرایطی از اوایل مهرماه با روند صعودی قیمت‌ها مواجه بود که در هفته جاری، حباب قیمتی بسیاری از محصولات تخلیه و بازار به ثبات نسبی رسیده است.

در  اوایل مهر قیمت بسیاری از محصولات خودروسازان به یکباره افزایش و بازار با نوساناتی همراه شد. روند افزایشی قیمت‌ها در شرایطی اتفاق افتاد که دیگر بازارها همچون سکه و ارز طبق روال یک ماه گذشته در آرامش بودند و تغییر و تحول قیمتی چندانی نداشتند. آنچه مشخص است بازار خودرو طی رویه یک‌سال گذشته با تاثیرپذیری از دو بازار سکه و ارز با نوسان همراه می‌شد به‌طوری‌که با هر تغییری در نرخ ارز و سکه قیمت‌ها در بازار خودرو نیز با تحولاتی همراه می‌شد. ریشه این موضوع نیز تا حدودی به سرمایه‌گذاری دلالان در بازار خودرو مرتبط بود.

اما با افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو از اوایل مهر، گمانه‌زنی‌هایی در مورد این اتفاق مطرح شد، چرا که در شهریورماه همزمان با افزایش تولید، حباب قیمتی بسیاری از محصولات خودروسازان تخلیه شده بود و بازار به ثبات نسبی رسید. کاهش قیمت‌ها تا اوایل مهر روند خود را حفظ کرده بود این در شرایطی است که بعد از آن قیمت بسیاری از خودروهای تولیدی خودروسازان با افزایش ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی همراه شد. در مورد دلایل افزایش قیمت با توجه به عرضه مناسب خودروها از سوی خودروسازان بسیاری از فعالان بازار اظهار بی‌اطلاعی ‌کردند.

در این زمینه اما برخی دیگر از فعالان بازار از جمله سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو این امر را نتیجه مدیریت دوباره بازار توسط خودروسازان خواندند و تاکید داشتند که روند افزایشی قیمت‌ها به دلیل کاهش عرضه و کند شدن مراحل صدور فاکتور از سوی تولید‌کنندگان رخ داده است.

از نکات قابل توجه این هفته در بازار خودرو میتوان به نوسان 10 میلیونی سراتو مونتاژی اشاره کرد، به صورتی که این خودرو در اوایل هفته حدود 10 میلیون تومان رشد کرد اما در میانه هفته با تخلیه حباب قیمتی، مجدد به قیمت قبلی خود بازگشت. 

 جدول آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی در هفته ای که گذشت-28 مهر 98.png

* قیمت‌های درج شده مربوط به آخرین مدل موجود در بازار است.
* تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی و ...) نمی باشد.
* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از شهریورماه به بعد است.
* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.
* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.
* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.نظرات

  • تارا تارا (30 مهر 1398 ساعت 07:28)

    مبارزه دروغین با فساد؛ اینجا خودش را نشان می دهد

  • رضا رضا (28 مهر 1398 ساعت 20:30)

    خدایا یعنی ما واقعا باید شیشه برقی و سنسور دنده عقب و زه بعل رو آپشن حساب کنیم