1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان خارجی
 4. گاف جدید ترامپ اینبار درباره رنو

گاف جدید ترامپ اینبار درباره رنو

3 آبان 1398
 • 2

از زمانی که آخرین دستگاه خودروی رنو به آمریکا صادر شد تاکنون نزدیک به سه دهه گذشته است اما با این‌حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به‌تازگی مدعی صادرات محصولات رنو به ایالات‌متحده شده است.
وی در این مورد گفت: «اروپایی‌ها موانع مختلفی برای تجارت آمریکا در بازارهای خود ایجاد کرده‌اند و از سوی دیگر انواع خودروهای مرسدس‌بنز، بی‌ام‌‌و و رنو را به کشور ما صادر می‌کنند.» البته گاف ترامپ تنها محدود به عدم آگاهی از توقف سه دهه‌ای محصولات رنو به آمریکا نیست و او کلمه «رنو» را به اشتباه «رنوالت» تلفظ کرده است.

همین امر نشان می‌دهد که حتی نام برند رنو نیز تاکنون به گوش رئیس‌جمهور آمریکا نخورده است. این درحالی است که کارلوس گوسن، رئیس پیشین این شرکت فرانسوی در سال ۲۰۱۷ هرگونه تلاش برای ورود به بازار آمریکا را رد کرده بود چراکه از نظر رنو بازار این کشور بسیار رقابتی است و این برند تمرکز خود را برای توسعه تجارت در چین و روسیه گذاشته است.نظرات

 • علی علی (9 آبان 1398 ساعت 22:53)

  گاف فقط پراید 40 میلیونی

 • کورش کورش (4 آبان 1398 ساعت 08:50)

  با سلام و احترام
  تلفظ یک برند در کشورهای مختلف می تواند متفاوت باشد برای مثال در ایران می گویند بی ام و و در آمریکا می گویند بی ام دبلیو و برای رنو هم در آمریکا رنالت تلفظ می کنند. در واقع ترامپ اشتباه تلفظ نکرده است ما خودمون را خیلی همه چیز تموم می دانیم.
  با تشکر از سایت خوبتون