1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. دستور واردات 1000 کامیون کشنده به کشور صادر شد

دستور واردات 1000 کامیون کشنده به کشور صادر شد

22 آبان 1398
 • 3

دبیر شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار از مصوبه شورای عالی ترافیک کشور برای واردات هزار دستگاه کامیون خبر داد و گفت: تا پایان سال ۵۰ درصد کالاهای مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار وارد می‌شود.

ایرج حسن‌پور در حاشیه بازدید خبرنگاران از زیرساخت‌های بندر چابهار اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های صنعتی بسیار خوبی دارد و به عنوان رنگین‌کمان معادن کشور شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در نزدیکی مرز پاکستان مزارع 42 هزار هکتاری پرورش میگو راه‌اندازی شده، از تامین 80 درصد تن مالی کشور در کنارک خبر داد و افزود: سیستان و بلوچستان حدود 1200 کیلومتر مرز خشکی با افغانستان و پاکستان و 300 کیلومتر مرز آبی با کشور عمان دارد.

دبیر شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار با اشاره به اینکه توسعه محور شرق شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی از چند سال قبل مطرح بوده است یادآور شد: در سفر رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان ایشان بر توسعه سواحل مکران (چابهار تا جاسک) تاکید کردند در این استان دولت نقشه راهی را تدوین کرده است.

حسن‌پور با بیان اینکه نقشه راه مذکور مبتنی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با نگاه ویژه به چابهار است گفت: در سفر اوایل امسال نهاوندیان به چابهار بر تشکیل شورای توسعه بندر چابهار با حضور دستگاه‌های دخیل در این امر تاکید شد.

وی با اشاره به تشکیل این شورا ادامه داد: بر اساس مصوبات این شورا مقرر شده تا پایان امسال 50 درصد کالاهای وارداتی با توجه به رکود کالا در بندر امام به بندر چابهار منتقل شود. در این راستا 4 کشتی حامل ذرت و جو پشتیبانی امور دام و 2 کشتی شکر و برنج شرکت بازرگانی به بندر چابهار آمده و تخلیه شده است.

دبیر شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار با بیان اینکه هم اکنون انبارهای طریق‌القدس ساخته شده در زمان جنگ 300 هزار تن ظرفیت دارند که با تکمیل آنها این ظرفیت به 500 هزار تن افزایش پیدا می‌کند اظهار کرد: از طریق سازمان برنامه و بودجه، خط اعتباری ویژه‌ای برای ساخت انبار در مجاورت اسکله بندر شهید بهشتی توسط بخش خصوصی ساخته خواهد شد.

حسن‌پور با اشاره به اینکه به این ترتیب مخازن 400 هزار تنی ذخیره‌سازی روغن و سیلوی صدهزار تنی در بند چابهار ساخته می‌شود، گفت: یکی از مشکلات ما مسائل مربوط به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای است. در این راستا تلاش کرده‌ایم بخشی از کمبودها را جبران کنیم که یکی از آنها تامین کامیون‌های کشنده است. شورای عالی ترافیک کشور با واردات هزار دستگاه کامیون به کشور موافقت کرده و در انتظار ابلاغ آنها هستیم.

وی با بیان اینکه این کامیون‌ها با پلاک منطقه آزاد در مسیر ترانزیتی چابهار به میلک زابل مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بخشی از نیاز قطعا خودرو کشور از طریق بندر چابهار وارد خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار همچنین از هماهنگی با ایمیدرو و ایدرو برای صادرات بخشی از مواد معدنی از طریق حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و گفت: این اقدام برای حذف تردد یک سر خالی کامیون‌ها عملیاتی خواهد شد.

حسن‌پور همچنین از پیگیری برای ارائه تخیفات بندری تا 25 درصد در بندر چابهار خبر داد و گفت: عمده مراوده ما در ترانزیت کالا با کشورهای هندوستان، افغانستان، پاکستان و امارات است.نظرات

 • حسن حسن (14 بهمن 1398 ساعت 10:20)

  خدای وارد کنید که قیمت کامیون ها نجومی شده و کسی قدرت خرید نداره و یه نظارت در بنگاه های کامیون داشته باشید و دست دلال ها رو کوتاه کنید که گند زدن به بازار و قیمت کامیون

 • جمال جمال (23 آبان 1398 ساعت 14:02)

  خوبه فقط بگید کی وارد میکنه اگه میشه اجازه بدین بنده یک دستگاه فرغون وارد کنم

 • ناشناس ناشناس (22 آبان 1398 ساعت 21:19)

  چرا هزار دستگاه مگه بازار کامیون درکشور نمی بینید که چه خبره واقعا رکودشده آقایون مسعول یه کم واقعا به فکر این قشر باشید عده ای قبل تحریم کامیون فروختن که عوض کنند یه باره قیمت ها نجومی شده که تعداین افراد کم نیست منم یکی ازاین افرادم دوسال خانه نشین شدم بنگاه های کامیون راکد شدند اکثرا تعطیل چقدر مردم بیکار کرده آید خوب شما ها که نمیتوانید بسازید چرا وارد نمیکنید فقط منم منم میکنید مخصوصا وزیرصنعت ومعدن که بی لیاقتیش ثابت شده بازندگی مردم بازی نکنید یه روز اشک شما هارا ****************