1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. تعلق سهمیه بنزین فقط به یک خودرو!

تعلق سهمیه بنزین فقط به یک خودرو!

1 آذر 1398
 • 7

بر اساس گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در آینده نزدیک، سهمیه بنزین کسانی که چند ماشین دارند حذف می شود و تنها یک خودرو تحت مالکیت هر فرد، سهمیه بنزین خواهد داشت.

یکی از علل افزایش نرخ بنزین، کاهش یارانه پنهانی بود که به افرادی که ثروتمندتر بوده و با چند اتومبیل، بیشتر از بنزین ارزان قیمت استفاده می کردند، بیشتر تعلق می‌گرفت. به عبارتی، مصرف بیشتر، به معنای استفاده بیشتر از یارانه پنهان دولتی در بنزین بود.

حال که با تصمیم دولت، بنزین سهمیه بندی شده و به منظور کاهش فاصله نرخ فروش آن با قیمت واقعی بنزین (نرخ فوب خلیج فارس) افزایش قیمت داشته است، این موضوع که به افراد ثروتمند با چند خودرو، به ازای هر خودرو یک سهمیه ماهانه 60 لیتری بنزین 1500 تومانی تخصیص داده شده، با توجه به هدف دستیابی بیشتر به عدالت اجتماعی، سوال برانگیز است.

امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران امروز اعلام کرد: "در حال حاضر به تمام خودروهایی که به نام یک فرد باشد، سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد که این موضوع در حال بررسی است تا در نهایت تنها به یک خودروی هر فرد، سهمیه بنزین اختصاص پیدا کند."

بر این اساس، در آینده نزدیک، سهمیه بنزین کسانی که چند ماشین دارند حذف می شود و تنها یک خودرو تحت مالکیت هر فرد، سهمیه بنزین خواهد داشت.

منبع تسنیم


نظرات

 • امیر رستمی امیر رستمی (2 آذر 1398 ساعت 16:14)

  یعنی حیف خاکی که به سر حواله بدیم با این هوششون

 • عبداله عبداله (2 آذر 1398 ساعت 02:14)

  صد رحمت به دولت محمودی.لاقل از این قبیل کارها نمی کرد.

  Amir Amir (3 آذر 1398 ساعت 00:49)

  عجله نکن.۷سال دیگه همین موقع بلای خفن تر سرت میارن میای همینجا نظر میزاری صد رحمت به شیخ کلیدساز.

 • حسین حسین (1 آذر 1398 ساعت 22:43)

  الان اگه کسی برای خانمش یا فرزندش ماشین خریده باشه و بنا به دلایلی نام اونا نزده باشه، تکلیف چیه. مردیم از دست این ناکارشناسان. در ضمن مگه اون پولدار به اصطلاح شما خیلی بیشتر از بقیه مالیات نمیده. مردیم از این حسادت

 • محمد محمد (1 آذر 1398 ساعت 11:48)

  همین درسته. دایی من 4 تا پژو دارن تو خونه.ولی خونه ما فقط موتورسیکلت داریم.

 • علی علی (1 آذر 1398 ساعت 10:39)

  همه جوره میخواید مارو بیچاره کنید.منی که ۱ پراید واسه سفر دارم ۱ وانت برای کارم چه خاکی توسرم باید بکنم

 • خاک تو سر خاک تو سر (1 آذر 1398 ساعت 08:20)

  بنده یک ماشین پژو رویا مدل 87 داشتم .که مدتی آنرا فروختم .اما مشتری تا حالا فک پلاک نکرده و هیچ ردی از او ندارم .کارت سوخت که او داره استفاده میکنه به اسم منه .بنده سال گذشته برای این موضوع اداره راهور رفتم و مدارک از من گرفتن ولی تا حالا کاری انجام نشده .الان هم یه ماشین دارم .حال که بر اساس عدالت باید از یک کارت سوخت استفاده کنم چه کاری باید انجام بدم ؟آیا کارشناسان نابغه عزیز ما برای این موضوع فکری کردند؟