1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده

ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده

29 آبان 1398
 • 6

سخنگوی شرکت ملی نفت فرآورده‌های نفتی گفت: براساس مصوبه هیات دولت خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال کارت سوخت به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

 فاطمه کاهی با بیان این‌که براساس آیین‌نامه هیات دولت خودروهای دارای شرایط فرسودگی نه تنها کارت سوخت‌شان ابطال می‌شود، اظهار کرد: برای این مساله کارگروهی تشکیل شده بود که در نهایت هیات دولت در مورد آن تصمیم‌گیری کرد.

براساس آیین‌نامه هیات دولت خودروهای سواری شخصی با عمر ۲۵ سال، سواری دولتی با عمر ۱۵ سال، تاکسی با عمر ۱۰ سال، مینی‌بوس با عمر ۱۵ سال، اتوبوس درون شهری با عمر ۱۰ سال، اتوبوس برون‌شهری با ۱۵ سال، کامیون و کشنده با ۱۵ سال عمر، وانت با ۱۵ سال، موتورسیکلت با ۱۰ سال و سایر وسائل نقلیه با گذشت ۲۵ سال از تاریخ ساخت به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می‌شوند.

براساس این تصمیم که از سال ۱۳۸۸ تاکنون جاری است تمام وسائل نقلیه‌ای که شامل این قانون می‌شوند امکان برخورداری از کارت سوخت را ندارند و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

منبع ایسنا


نظرات

 • حسین حسین (8 آذر 1398 ساعت 14:58)

  یه مصوبه کاملا غلط ،بدون کارشناسی و درجهت فشار و ظلم به قشر ضعیف که توان خرید وسیله نو رو ازش گرفتید. درضمن فرسوده بودن یه وسیله رو باید معاینه فنی مشخص کنه نه این عددای روند و مسخره. اینم اعتراض مسالمت آمیز.

 • حسن حسن (1 آذر 1398 ساعت 12:22)

  موتور که 12 سال بود چرا کم میکنید هی
  انوقت ماشینهای درپیت که همش آلودگی تولید میکنند را 25 سال!
  موتور من مدل 88 ولی از خیلی از موتورهایی جدید تمیز تر و بهتر کار میکنه

 • الیاس الیاس (30 آبان 1398 ساعت 17:49)

  انچنان رونق اقتصادی ایجاد بکنم ....... از شوق زیاد***** بشید

 • ۵۷۷خ ۵۷۷خ (30 آبان 1398 ساعت 05:52)

  تو این اوضاع احوال قیمت و افزایش بنزین به نظرتون باید چیکار کرد؟
  میگن باید از سهنیه آزاد استفاده کرد،انگار دارید با یه شخص بیگانه که اصلا عصوی از این مملکت نیست حرف میزنید.. فکر مردم نیستید شما دارید مردم رو بدبخت میکنید..************************************************************************************************************************

 • محمد محمد (29 آبان 1398 ساعت 20:09)

  پس چرا اون******* گفت به فرسوده هام میدیم ، ********** 2 روز نشده حرف و پس میگیری ..........

 • مهرداد مهرداد (29 آبان 1398 ساعت 18:34)

  هیچی دیگه وانت ها بیچاره میشن.با بنزین 3 تومنی باید بار ببرن.