1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. وزیر صنعت افزایش قیمت از سوی خودروسازها را تکذیب کرد

وزیر صنعت افزایش قیمت از سوی خودروسازها را تکذیب کرد

2 آذر 1398
  • 0

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته (چهارشنبه 29 آبان) در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بر بازار جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در پی افزایش نرخ بنزین گفت: بازرسی‌های ما کمّیت و کیفیتش افزایش یافته است و همه امکانات در روز‌های اخیر بسیج شده است تا در حق مردم اجحاف نشود و موج گرانی که بیشتر ناشی از بار روانی این قضیه است تحمیل نشود.

وی افزود: طبق گزارش‌های میدانی که داریم اقدامات ما در این جهت مؤثر بوده است البته در برخی کالا‌ها و خدمات مثل حمل‌ونقل تأثیرات واقعی را هم داریم که بحث جدایی دارد؛ بیشترین تلاش ما این است که به‌دلیل مباحث روانی به‌شکل سوءاستفاده‌ای گرانی صورت نگیرد و گرنه در برخی جا‌ها ممکن است این تصمیم درصد پایینی روی برخی قیمت‌ها تأثیرگذار باشد.

وزیر صنعت گفت: طبق دستور رئیس‌جمهور دولت و دستگاه‌های دولتی به هیچ عنوان تا پایان سال حق گران کردن هیچ کالایی را ندارند.

رحمانی درباره تولید خودرو‌های کم‌مصرف در شرایط افزایش قیمت بنزین گفت: در این رابطه دو مورد در دست اقدام داشتیم؛ یکی بحث تولید خودرو‌های الکتریکی و برقی است یکی هم موتور کم‌مصرف است که قبل از این طرح هم در دستور بوده و الآن ضرورت آن بیشتر شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که "چرا پس از افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش قیمت برخی خودرو‌ها بودیم؟ "، گفت: هیچ افزایش قیمتی از سوی خودروساز‌ها اعمال نشده است این هم مربوط به این چند روز نبوده مثل همیشه که دلالی و برخی اقدامات می‌شد الآن هم بحث همان دلالی است و پیگیری می‌کنیم با عرضه بیشتر اجازه ندهیم افزایش قیمتی در این زمینه داشته باشیم.نظرات