1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. چه خودروهایی می‌توانند گازسوز شوند ؟!

چه خودروهایی می‌توانند گازسوز شوند ؟!

چه خودروهایی می‌توانند گازسوز شوند ؟!
4 آذر 1398
  • 0

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه تمام خودروها به جز خودروهای گازوئیلی می‌توانند دوگانه‌سوز شوند،‌ گفت: اولویت با گازسوزسازی خودروهای پرمصرف بنزینی، مانند وانت‌هاست.

حسن قلی‌پور ضمن تاکید بر اینکه تمام خودروهای بنزینی قابلیت دوگانه‌سوز شدن دارند،‌ افزود: اولویت نخست در دوگانه‌سوزشدن خودروها، پرمصرف‌هایی است که وانت‌ها را شامل می‌شود؛ بعد از آن نیز ناوگان حمل و نقل عمومی مانند ون و انواع تاکسی‌ها در دستور کار گازسوزسازی قرار دارند.

وی یادآور شد: گازسوزسازی حمل و نقل عمومی و ناوگان باری باید با سرعت انجام شود که البته شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نقشی در گازسوزسازی خودروها ندارد. قلی‌پور تبدیل خودروها با موتور پایه بنزینی به دوگانه‌سوز را وظیفه خودروسازان و وزارت صنعت دانست و گفت: تامین کیت‌هایی که مصرف می‌شود بر عهده خودروساز است.

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: سال‌های گذشته همواره از سی ان جی به‌عنوان بمب متحرک نام برده شده، اما آیا تاکسی در حال حرکت یا جایگاهی تاکنون منفجر شده است؟وی افزود: تمام انفجارهای رخ داده به جز مخازنی که خودروسازان روی وانت‌های نیسان گذاشتند، بقیه به دلیل دستکاری بوده است.

منبع ایرنا


نظرات