1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. آتش نشانی تهران نسبت به عواقب "دستکاری خودسرانه سیستم سوخت خودرو" هشدار داد

آتش نشانی تهران نسبت به عواقب "دستکاری خودسرانه سیستم سوخت خودرو" هشدار داد

14 آذر 1398
  • 0

سخنگوی آتش‌نشانی تهران، عواقب خطرناک دستکاری خودسرانه در سیستمهای سوخت خودرو را تشریح کرد.

سید جلال ملکی ضمن هشدار درباره عواقب خطرناک دستکاری در سیستم خودروهای گازسوز، در این رابطه اظهار کرد: دستکاری در سیستمهای سوخت‌رسان مخصوصاً سیستم خودروهای گازسوز منجر به ایجاد خطراتی می‌شود.

این کارشناس آتش‌نشانی با اشاره به خطرات تزریق گازهای مایع خارج از جایگاه‌های مربوطه تصریح کرد: برخی، با وارونه کردن سیلندر گاز مایع، مایع گاز خارج شده را به داخل کپسول خود تزریق می‌کنند که با توجه به غیراصولی و فوق‌العاده خطرناک بودن این کار و استفاده از اتصالات، بستها و شلنگهای نامناسب، احتمال بروز حوادثی همچون آتش‌سوزی و حتی انفجار وجود دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با یادآوری بروز حوادث و آتش‌سوزی‌هایی که در پی دستکاری تعمدی سیستم خودروهای گازسوز روی می‌دهد، گفت: تجربه نشان داده که در سالهای قبل نیز با سهمیه‌بندی بنزین، برخی از رانندگان به سمت استفاده از خودروهای گازسوز می‌رفتند.


وی متذکر شد: تغییر خودسرانه سیستمهای سوخت‌رسانی خودرو، عواقب خطرناکی در پی دارد؛ برخی افراد سودجو، مخازن LPG یا CNG دست‌ دوم را به عنوان سیستمهای کم‌کارکرد به فروش می‌رسانند یعنی مخازن گازسوزی که سالها در یک خودرو کار کرده و باید اسقاط شود، پس از رنگ‌آمیزی و به عنوان سیستمهای گازسوز کم‌کارکرد به فروش می‌رسد.

ملکی یادآور شد: در جایگاه‌های سوخت، محیط ایمنی برای سوخت‌رسانی تعبیه شده و اپراتورهای آموزش دیده و تجهیزات مناسب در آنها استفاده می‌شود.نظرات