1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی سوپرکار 1250 اسبی لبنانی ؛ زدرو نوتوریوس + عکس

معرفی سوپرکار 1250 اسبی لبنانی ؛ زدرو نوتوریوس + عکس

12 آذر 1398
  • 0

زدرو نوتوریوس (Zedro Notorious) یکی دیگر از خودروهای عجیبی است که امسال در نمایشگاه دبی به نمایش درآمده است. قطعاً برای شما این نام ناشناخته‌ای است زیرا زدرو یک شرکت لبنانی است که در امارات واقع است و هدف از ساخت نوتوریوس را ارائهٔ خودرویی جذاب، راحت، مناسب و قابل‌اعتماد دانسته است. همان‌طور که گفته شد، این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه دبی در معرض دید عموم قرار گرفته و از صد دستگاهی که برای تولید آن برنامه‌ریزی شده، هم‌اکنون پنج دستگاه فروخته شده‌اند.

معرفی سوپرکار 1250 اسبی لبنانی ؛ زدرو نوتوریوس + عکس.jpg
اما درواقع زیر پوست این سوپرکار جذاب لبنانی یک اینفینیتی G37 قرار دارد و از همان پیشرانهٔ V6 اینفینیتی استفاده می‌کند. حتی کابین نوتوریوس نیز مشابه اینفینیتی است. البته مطمئناً قدرت پیشرانهٔ تنفس طبیعی V6 اینفینیتی G37 برای چنین سوپراسپرتی کافی نیست و به همین دلیل زدرو ارتقاءهای مختلفی را برای نوتوریوس ارائه کرده است. در بالاترین نسخهٔ این خودرو، پیشرانهٔ V6 به سیستم پرخوران توئین توربو مجهز می‌شود و قدرت آن به 1250 اسب بخار می‌رسد. این نسخه ظرف 3.4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

معرفی سوپرکار 1250 اسبی لبنانی ؛ زدرو نوتوریوس.jpg
اما کسانی که خواهان قابلیت اطمینان بالاتری هستند می‌توانند سراغ نسخهٔ پایهٔ بروند که شتاب صفرتاصد آن 5.2 ثانیه است و احتمالاً بهترین انتخاب خواهد بود چراکه به نظر می‌رسد این نسخه به همان پیشرانهٔ استاندارد 3.7 لیتری V6 اینفینیتی مجهز باشد. بدنهٔ نوتوریوس که توسط زدرو ساخته می‌شود در حالت استاندارد از فایبرگلاس است اما در تیپ‌های بالایی از فیبر کربن ساخته خواهد شد. به گفتهٔ این شرکت لبنانی، آپشن‌های سفارشی‌سازی در این خودرو شامل همه‌چیز از متریال داخلی گرفته تا رینگ‌های خاص و چراغ‌های عقب و جلو می‌شود و هر خودرو در نوع خود کاملاً منحصربه‌فرد خواهد بود.

 سوپرکار 1250 اسبی لبنانی ؛ زدرو نوتوریوس + عکس.jpg
زدرو فعلاً هیچ حرفی در مورد قیمت نوتوریوس نزده است اما تاپ گیر به قیمتی در حدود 65 هزار دلار برای آن اشاره کرده است. البته احتمالاً این قیمت نسخهٔ پایه است زیرا چنین قیمتی برای یک سوپراسپرت فیبر کربنی 1250 اسب بخاری بسیار حیرت‌انگیز و غیرقابل‌باور به نظر می‌رسد. همچنین هنوز مشخص نیست این خودرو از چه طریق و در کدام کشورها قابل خریداری خواهد بود.

معرفی سوپرکار  لبنانی ؛ زدرو نوتوریوس + عکس.jpg

معرفی سوپرکار 1250 ؛ زدرو نوتوریوس + عکس.jpg 

منبع پدال


نظرات