1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. احتمال تغییر و تحولات عظیم در انتظار محصولات تویوتا می باشد

احتمال تغییر و تحولات عظیم در انتظار محصولات تویوتا می باشد

21 آذر 1398
  • 2

در نگاه اول سبد محصولات تویوتا کامل به نظر می‌رسد. البته برخی نقیصه‌ها وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شاسی‌بلند سکویا اشاره نمود. این خودرو به چیزی بیشتر از یک فیس لیفت یا بازطراحی نیاز دارد. به نظر می‌رسد تویوتا فهمیده که می‌تواند برند قوی‌تری هم باشد و با توجه به گفته‌های CNET، ژاپنی‌ها آماده‌ی دگرگونی قابل‌توجه سبد محصولات خود می‌شوند.


در مراسم سالانه‌ی تویوتا که در دیترویت برگزار شده، معاون بخش فروش تویوتا در آمریکا گفته است:

شما می‌توانید انتظار اعلام تولید 31 خودروی متمایز در 3 سال آینده را داشته باشید.

به‌عبارت‌دیگر قرار است تویوتا تقریباً از الان تا 3 سال دیگر در هر ماه یک خودروی جدید را معرفی کند که نشان از عزم جزم تویوتا برای یورشی همه‌جانبه به بازار دارد.

3.jpg
البته همه‌ی این خودروها کاملاً جدید یا نسخه‌های فیس لیفت نخواهند بود بلکه مدل‌های کنونی نیز با تریم های اضافی یا نسخه‌های بیشتر معرفی خواهند شد و جمع آن‌ها برابر با 31 خودرو خواهد بود. برخی از این خودروها می‌توانند نمونه‌هایی باشند که قبلاً هم درباره آن‌ها خبرهایی شنیده‌ایم از جمله نسخه‌های چهار چرخ محرک کمری و آوالون و تویوتا هایلندر بازطراحی شده.


البته تویوتا هنوز هم چیزهای زیادی برای عرضه دارد. مدیر این شرکت گفته است:

چیزی که می‌توانید انتظارش را داشته باشید 10 محصول جدید و فیس لیفت است که برخی از آن‌ها سال آینده پرده‌برداری خواهند شد.

2.jpg
اینجاست که اوضاع جالب می‌شود زیرا گفته شده تویوتا در حال برنامه‌ریزی برای ورود به کلاس‌های خودرویی جدید در سال 2020 است. برنامه‌ی تویوتا واقعاً استراتژی برجسته‌ای است زیرا کارشناسان اقتصادی هشدار می‌دهند که احتمال رکورد اقتصادی وجود داشته و جنگ تجاری بین کشورها نیز می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند.


البته مدیر تویوتا می‌گوید سال 2019 سال خوبی برای صنعت خودرو بوده هرچند فروش خودرو در بازار آمریکا حدود 17 میلیون دستگاه پیش بینی شده است. انتظار می‌رود فروش خودرو در سال آینده پس از رشد پیاپی 5 ساله اندکی افت یابد و به نظر می‌رسد تویوتا با این پیش‌بینی‌ها مقابله خواهد کرد.

4.jpg

منبع پدال


نظرات

  • محمد اصغر اکبری محمد اصغر اکبری (21 آذر 1398 ساعت 23:00)

    عالیست

  • ناصری ناصری (21 آذر 1398 ساعت 11:42)

    سایپا و فرغون خودرو هم تغییرات اساسی دارند. قرار است پراید و پژو405 بعد از سی سال از خط تولید خارج شوند.