1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. احتمال بازگشت فرانسوی‌ها به بازار ایران

احتمال بازگشت فرانسوی‌ها به بازار ایران

20 آذر 1398
 • 8

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی از مذاکره قطعه‌سازان ایرانی با فرانسوی‌ها خبر داد و گفت: تحریم‌های اخیر آمریکا قطعا ابدی نیست. برای بازگشت خودروهای فرانسوی به ایران در تلاش هستیم.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است خودروسازان فرانسوی دوباره به ایران بازگردند؟ به تجارت‌نیوز گفت: اخیرا طی سه هفته گذشته با رئیس انجمن قطعه‌سازان فرانسه دیدار و گفتگویی داشتیم. تحریم‌ها قطعا ابدی نیستند و ما هم درصدد هستیم تا برای توسعه همکاری‌ها ارتباطامان را مجدد برقرار کنیم.

محمدرضا نجفی‌منش افزود: در سفر اخیرمان به فرانسه قرار شد قطعه‌سازان فرانسوی در بهمن ماه در راس هیاتی وارد ایران شوند. از سوی دیگر قطعه‌سازان ایرانی تفاهم‌نامه‌ای با انجمن قطعه‌سازان فرانسوی در زمینه همکاری‌های فی ما بین و افزایش رفت و آمد هیات‌ها جهت توسعه فعالیت‌ها دارند که در این نشست اخیر درباره احیای این نوع قراردادها مذاکراتی کردیم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است رنو دوباره وارد بازار خودرو ایران شود؟ اظهار کرد: در این شرایط با افزایش تحریم‌های آمریکا رو به رو هستیم. به هر حال برای بازگشت خودروهای فرانسوی به ایران در تلاش هستیم. خوشبختانه هنوز ارتباط ما با فرانسوی‌ها قطع نشده و در صدد هستیم تا ارتباط‌مان را در صنعت خودروسازی با طرف فرانسه زنده نگه داریم.نظرات

 • ایران ایران (20 آذر 1398 ساعت 21:46)

  برای همیشه پای فرانسوی ها و خودرو های فرانسوی را از ایران قطع کنید . جنایت و سرقت و فریب بس است .

  صنعت و خودرو فقط و فقط آلمان .

 • Fire Fire (20 آذر 1398 ساعت 14:49)

  واقعا چه خبره چند سال هست این آقا رئیس انجمن تشریف دارند بفرمایند چه دستاوردی داشتن توی قطعه سازی؟؟
  هنوز به فکر برگشت فرانسوی ها هست
  قرارداد میبندن بعد طرف یکطرفه فرانسوی ها فسخ میکنن این وسط توی بستن این قراردادها چی گیرشون میاد که دلواپس هستن؟؟ یک رانتی توی بستن قرارداد هست که دلشوره بستن رو دارن

 • مهرداد مهرداد (20 آذر 1398 ساعت 13:56)

  شرکت رنو اگر بخواهد وارد ایران میشود چه شما بخواهید و چه نخواهید . طوری مطلب را نوشته اید که انگار رئیس انجمن خودروسازان دارد تلاش میکنه . اینو همه میدونن همممممممه

 • مهدی مهدی (20 آذر 1398 ساعت 13:23)

  باید تاسف خورد به حال مدیران و مسئولان دست اندرکار صنعت خودرو ، چه مدیران کنونی و چه مدیران گذشته که تاکنون نتوانستند مملکت ما را از واردات خودرو ، و به صنعت فرانسه بی نیاز کنند تاسف باید خورد که تاکنون نه توان تولید خودرو و نه توان تولید قطعات ان را داریم چهل سال از صنعت خودرو بعد از انقلاب گذشته و حالا ما باید خوشحال باشیم که فرانسه خیانتکار حالا شاید تصمیم بگیره دوباره به ایران ورود کنه !!! ما به چیتون امیدوار باشیم و یا بنازیم .
  شما مدیران نابخرد اگر لایق نیستین و لیاقت مدیریت صنعت خودرو کشور رو ندارید حداقل جسارت اینو داشته باشین که مسند مدیریت صنعت خودرو رو رها کنید بگذارید تا کسانیکه میتونن بیان مدیریتش کنن. هرچند که در مملکتی که تولید کنندگان و واردکنندگان مملکت یکی باشن باید هم صنعت تولید اینگونه وضعیتی داشته باشه.

 • کاربر کاربر (20 آذر 1398 ساعت 12:20)

  من نمیدونم چرا اینا گیر دادن به فرانسه ؟چرا هیچ وقت به سمت آلمان و ژاپن که پیشرفته تر هستن در خودروسازی و بسیار قانونمند و متعهد هستن نمیرن؟محصولات با کیفیت رده قیمت متوسط و پایین هم کم ندارن! این فرانسه چی داره براشون که ول کنش نیستن ؟ دلیل این همه علاقه و پیگیری همیشه برای بازگشت و بودن فرانسه همیشه تو خودروسازی ایران چیه ؟ چند تا خط تولید که معلوم نیس چقدر کامل شده و چقدر بازدهی داشته و چقدر وجودش به نفع مردم ایران بوده دلیل نمیشه همش دنبال فرانسه تو خودروسازی بود.

 • محمد محمد (20 آذر 1398 ساعت 12:00)

  این فرانسویها چی از جون ما میخوان هیچوقت مارو حمایت نکردن چرا تو همین اسیا با خودروسازها قراداد نمیبندیم؟؟؟؟؟!!!

 • حسن حسن (20 آذر 1398 ساعت 11:10)

  تا کی میخواین آویزون فرانسوی ها باشین چند بار باید رو سفیدتون کنن
  تا بفهمید اینا برای شما کاری نمیکنن که رو پای خودتون باایستید
  حداقل با چنتا شرکت معتبر کشورهای دیگه هم کارکنین که اینجوری آچمز نشین شاید اونا خط تولید کامل بهتون بدن که نیاز نباشه التماس کنین باهاتون همکاری کنن

 • ایرانی ایرانی (20 آذر 1398 ساعت 08:46)

  خرید خودورو فرانسوی یعنی بیغیزتی دیگه خوددانید .