1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فروش 30 هزار دستگاهی برند جدید فولکس واگن در چین

فروش 30 هزار دستگاهی برند جدید فولکس واگن در چین

20 آذر 1398
  • 0

احتمالاً خیلی‌ها فکر می‌کنند گروه فولکس‌واگن با در اختیار داشتن دوازده برند مختلف، به آخرین چیزی که نیاز دارد ایجاد یک برند جدید است؛ اما این غول آلمانی اوایل سال جاری با تأسیس برند مستقل جتا برای بازار چین، دقیقاً همین کار را انجام داد. این برای اولین بار در تاریخ فولکس‌واگن است که یک مدل به یک برند مستقل تبدیل می‌شود. این برند جدید بخش پایه‌ای بازار و به‌ویژه خریداران جوان خودرو اولی از شهرهای بزرگ چین که هنوز سطح مالکیت خودرو در آن‌ها بسیار پایین است را هدف قرار داده است.

 Jetta-VS5-1.jpg

به نظر می‌رسد این ریسک فولکس‌واگن نتیجه داده است زیرا جتا طی سه ماه نخست حضور در بازار چین نزدیک به 30 هزار دستگاه فروش داشته که موفق‌ترین سه ماه نخست در بین تمامی برندهای جدید در چین محسوب می‌شود. این فروش بسیار قابل‌توجهی است خصوصاً با توجه به اینکه جتا فعلاً تنها دو مدل شامل سدان VA3 (که قبلاً با نام فولکس‌واگن جتا شناخته می‌شد) و کراس‌اوور VS5 (نسخۀ ری‌بج شدهٔ سئات آتکا) را به بازار عرضه می‌کند. کراس‌اوور کامپکت VS5 تقریباً 80 درصد از فروش جتا را به خود اختصاص داده است. انتظار می‌رود فروش این برند نوپا با رونمایی از سومین محصول خود یعنی کراس‌اوور میان سایز VS7 (نسخهٔ ری‌بج شدهٔ سئات تاراکو) از این هم بیشتر شود.

 

عضو هیئت‌مدیرهٔ فروش برند فولکس‌واگن «یورگن استاکمن» در مورد برند جتا می‌گوید:

بخش پایه در بازار خودروی چین تاکنون تقریباً در انحصار برندهای چینی بوده است. برند جتا شکاف بین بخش پایه و بخش سطح بالای بازار که برند فولکس‌واگن در صدر آن قرار دارد را پُر می‌کند. ما در این شکاف پتانسیل فوق‌العاده‌ای می‌بینیم و شروع طوفانی جتا این ادعا را اثبات می‌کند

 Jetta-VS5-3.jpg

بخش پایه هم‌اکنون حدود یک‌سوم از کل خودروهای سواری در چین را تشکیل می‌دهد و حدود 80 درصد از خریداران برای اولین بار در زندگی خود یک خودرو را خریداری می‌کنند. جالب اینجا است که به گفتهٔ فولکس‌واگن خریداران خودرو اولی در چین به‌طور میانگین 20 سال جوان‌تر از خودرو اولی‌های اروپا یا آمریکا هستند و مایل‌اند برای خرید اولین خودروی خود بین 8 تا 15 هزار یورو هزینه کنند. برند جتا با روند فروشی تقریباً به‌طور کامل دیجیتالی و شبکهٔ فروشی با نمایشگاه‌های دیجیتالی مستقل یا ادغام‌شده در نمایندگی‌های فولکس‌واگن، در بزرگ‌ترین بازار خودروی دنیا فعالیت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری تعداد نمایندگی‌های جتا به 200 عدد برسد. تمامی محصولات این برند نیز توسط جوینت ونچر فولکس‌واگن-فاو در کارخانهٔ چنگدو تولید می‌شوند.

Jetta-VS5-2.jpg

منبع پدال


نظرات