1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی با قدرتمندترین مرسدس 4 سیلندر جهان که یک خودروی شهری است! + تصاویر

آشنایی با قدرتمندترین مرسدس 4 سیلندر جهان که یک خودروی شهری است! + تصاویر

20 آذر 1398
  • 0

آ ام گ سی ال آ 45 اس قطعا یکی از جذاب ترین مرسدس بنزهایی است که تا کنون تولید شده است. نمونه جدید این خودرو با قدرتی بیشتر از قبل به میدان آمده تا رقبایی مانند ب ام و ام2 و آئودی آر اس3 را به چالش دعوت کند.

2.jpg
مرسدس برای این مدل بدون حرف انگلیسی"S" در انتهای نامگذاری، از پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با 382 اسب بخار خروجی و گشتاور 354 پوندفوت استفاده کرده است. اما این تپنده در آ ام گ سی ال آ 45 اس 416 اسب بخار خروجی دارد تا تا یک رکورد جدید هم برایش ثبت شود و آن پرقدرت ترین موتور تولید انبوه 4 سیلندر جهان است.

3.jpg
پیشرانه مذکور با یک جعبه دنده اتوماتیک دوکلاچه با پدال های تعویض پشت فرمان هماهنگ شده است. این خودرو روی بدنه خود لوگوی 4MATIC دارد که خبر از گزینه تمام چرخ محرک می دهد.

در تست های انجام شده، سی ال آ 45 طی 4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت آن برابر با 270 کیلومتر برساعت است.


کالیپرهای قرمز رنگ سیستم ترمز از لابه لای رینگ های 19 اینچی مرسدس خودنمایی می کند که وظیفه توقف این هیولای خیابانی را برعهده دارد. رینگ ها نیز طرح جذابی دارند که البته با حضور نام آ ام گ چنین انتظاری هم کاملا منطقی به نظر می رسد.

 4.jpg

خودرویی که تصاویر آنرا مشاهده می کنید رنگ مشکی مات و رینگ های تیره دارد که برجذابیت های بدنه حجیم آن افزوده و این سدانی است که توجه همه را در خیابان به خود جلب خواهد کرد.

در طراحی بدنه تلاش شده تا ظاهری یکپارچه پیش روی مخاطب قرار بگیرد و به همین منظور استفاده از خطوط و زاویای تیز تا حد امکان محدود شده است.

در انتهای خودرو یک دیفیوزر حرفه ایی با خروجی های دوقلو در طرفین قرار داده شده که خبر از هیولای درون این محصول می دهد.

 6.jpg

مرسدس برای مشتریان خود یک کابین لوکس هم آماده کرده که حضور آ ام گ در این خودرو با نوار زرد رنگ که در جزئیات مختلف کابین به کار رفته، مشخص می شود. البته رنگ قرمز را هم می توان به جای زرد سفارش داد.

دو نمایشگر لمسی 12.3 اینچی برای نشانگر آمپر و سیستم سرگرمی بر زیبایی های کابین فناورانه این محصول افزوده است.

5.jpg

8.jpg

7.jpgنظرات