1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تولید انبوه لیموزین آئوروس پوتین در روسیه از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود

تولید انبوه لیموزین آئوروس پوتین در روسیه از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود

24 آذر 1398
  • 1

تولید انبوه خودروهای آئوروس، همان برند داخلی که برای ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه لیموزین ساخته است، از اوایل ۲۰۲۱ آغاز می شود.

این خبر پس از دیدار دنیس مانتوروف، وزیر بازرگانی روسیه از کارخانه فورد سولرز در منطقه خاص اقتصادی آلابوگا در جمهوری تاتارستان توسط وزارت صنعت و بازرگانی این کشور منتشر شد. این خودروها در این کارخانه مونتاژ می‌شوند.

5.jpg

پس از تولید چندین خودروی آزمایشی آئوروس در 2020، انتظار می‌رود 360 خودرو از این مدل در سه ماهه اول 2021 تولید شود. ظرفیت تولید این کارخانه طبق برنامه تا 2022 تقریبا 5 برابر شده و به بیش از 1700 خودرو میرسد. این کارخانه بالاخره تا 2024 سالانه بیش از 5200 خودرو تولید خواهد کرد.

وزارت صنعت و بازرگانی روسیه اعلام کرد:« سیستم ربات این کارخانه امکان کارهای پیچیده فنی را فراهم می‌کند. ما از فناوری های تولید دیجیتال به علاوه فناوریهای واقعیت مجازی اتوماتیک استفاده می کنیم».

3.jpg

تولید خودروهای جدید ساخت روسیه که بخشی از یک پروژه با عنوان کورتژ هستند، طی مراسم تحلیف ریاست جمهوری پوتین در می 2017 با پرده برداری است یک لیموزین آغاز شد. این خودرو اولین بار برای مقامات روسیه طراحی شده بود و بعد تصمیم گرفته شد که در بازارهای خارجی و داخلی در اختیار عموم هم گذاشته شود.

علی رغم اینکه بیش از یک سال تا راه‌اندازی تولید انبوه آن باقی مانده، بیش از 600 خودرو با سفارش قبلی برای خودروهای لوکس روسیه ساخته شده است.

منبع تسنیم


نظرات

  • فرشید فرشید (24 آذر 1398 ساعت 17:23)

    ظاهرش شبیهه رولزرویس های چند سال پیشِ ولی داخلش مثل بنز . خب وقتی ایده ای نداری و نمی تونی خلاق باشی مجبور نیستی بسازی. برو توی یه صنعت دیگه که بهتر میتونی بدرخشی سرمایه گذاری کن. مثلاً کشاورزی یا صنایع شیمیایی و... این ماشین نه اصالت داره و نه شخصیت و نه حس خوب. موشکافی کنی احتمالاً موتورش رنو، شاسیش فیات و ... خلاصه شتر گاو پلنگه.