1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. رئیس کمیسیون صنایع از دلایل افزایش قیمت خودرو می گوید

رئیس کمیسیون صنایع از دلایل افزایش قیمت خودرو می گوید

روایت رئیس کمیسیون صنایع از دلایل افزایش قیمت خودرو
24 آذر 1398
 • 3

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید تولید خودروسازان به دلیل بروز برخی مشکلات، به شدت کاهش یافته و بهای خودرو در بازار در پی کاهش عرضه به بازار افزایش پیدا کرده است.

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره گرانی پراید و پژوه 206 در هفته‌های اخیر، گفت: یکی از دلایل اصلی گرانی پراید توقف خط تولید این خودرو، در سال آینده است در این شرایط سوداگران وارد بازار شده و با خرید و فروش صوری زمینه افزایش قیمت چارچرخ ها را فراهم می کنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی کاهش تولید خودروسازان را یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت خودرو دانست و افزود:  در حال حاضر تولید خودروسازان به دلیل بروز برخی مشکلات، به شدت کاهش پیدا کرده و ظرفیت تولید قبلی از دست رفته است که در پی کاهش عرضه، بهای خودرو در بازار افزایش یافت.

وی با بیان اینکه خودروسازان افزایش قیمتی نداشتند، اظهار کرد: برنامه تولید خودروسازان توقف خط تولید پراید در سال آینده است؛ به طور مثال اگر در گذشته روزانه 500 خودروی پراید تولید می شد در حال حاضر خودروسازان ناچارند این تعداد را روزانه کاهش داده تا در نهایت به صفر برسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره ضرورت تولید خودروی کم مصرف با توجه به افزایش قیمت بنزین، اضافه کرد: علیرغم اینکه خودروسازان باید برنامه مناسبی برای تولید خودروهای کم مصرف داشته باشند اما باید با فرهنگ سازی مردم را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی سوق داد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: برای اینکه خودروسازان به سمت تولید خودروی کم مصرف و با کیفیت سوق داده شوند باید از یک سو واردات خودرو آزاد شود و از سوی دیگر تعرفه واردات به تدریج کاهش یابد اما در حال حاضر نه تنها تعرفه واردات کم نشده بلکه واردات نیز ممنوع است.نظرات

 • ali ali (25 آذر 1398 ساعت 01:08)

  واردات خودرو را آزاد کنید
  چ گناهی کردیم ما ایرانی های عصر 99 اگر دوست نداشته باشیم خودرو داخلی سوار بشیم

 • فریدون فریدون (24 آذر 1398 ساعت 17:36)

  خودروسازان باید خودرو کم مصرف بایورو 5 تولیدکنند وکیفیت وآبشن های خودرو رانیز به روزکنند تا آن موقع دولت می بایستی خودرووتعرفهای آن را آزاد کند تا از افزایش بی رویه جلوگیری شود

 • ناشناس ناشناس (24 آذر 1398 ساعت 12:24)

  با سلام اگر واردات خودرو آزاد شود خودرو سازان داخلی تحت فشار رقابت بوجود آمده در بازار برکیفیت خودرو تولیدیشان می افزایند لطفآ واردات خودرو را آزاد کنید.