1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. وزیر صنعت: قیمت خودرو از سوی خودروساز افزایش پیدا نکرده است

وزیر صنعت: قیمت خودرو از سوی خودروساز افزایش پیدا نکرده است

25 آذر 1398
 • 6

وزیر صمت گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن تجارت درباره قیمت خودروها گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده است؛ افزایش قیمتی که در بازار شاهد هستیم منجر به التهاب شده است.

وزیر صمت افزود: افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته و نمی‌توان اثر آن را ندیده گرفت. ضمن اینکه افزایش نرخ خودرو در بازار آزاد هم مانند دیگر کالاها تحت تاثیر قرار گرفته‌ و به همین دلیل نرخ خودرو در بازار هم بر همین اساس افزایش یافته است.

رحمانی افزود: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند چرا که مجوز این کار را ندارند.

وی گفت:‌ نه خودروساز و نه هیچ کدام از شرکت‌های دولتی و شبه دولتی حداقل تا آخر سال حق افزایش نرخ را ندارند.

وزیر صمت اظهار داشت: افزایش نرخ خودرو به دلیل تلاطم‌های بازار است. ولی ما در حال پیگیری این موضوع هستیم. این در حالی است که ما شاهد قیمت سازی در فضای مجازی هم هستیم به طوری که یک فرد بدون داشتن خودرو، 5 هزار آگهی فروش را به صورت صوری منتشر کرده تا قیمت سازی کند.

رحمانی افزود: تا شب عید چند ماه فرصت داریم. این در حالی است که دولت به صراحت اعلام کرده تا پایان سال هیچ کس حق افزایش قیمت را ندارد؛ البته رئیس‌جمهور در مصاحبه‌ها و اظهار نظرهای خود اعلام کرده است که هیچ کس حق افزایش نرخ را ندارند.

وزیر صمت گفت:‌ اگر هر شرکت دولتی و شبه دولتی تغییر قیمتی را در اجناس، کالاها و محصولاتش داشته باشد حتما تخلف کرده و با آن قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد:‌ ما به شدت با افزایش قیمت‌ها برخورد خواهیم کرد ضمن اینکه در زمینه کم فروشی هم که ذاتا تخلف محسوب می‌شود هم وزارت صمت و هم سازمان تعزیرات حکومتی قاطعانه ورود کرده و با متخلفین برخورد خواهد کرد.

منبع فارس


نظرات

 • حسن حسن (26 آذر 1398 ساعت 16:02)

  مرد به اصطلاح مومن قیمت کارخونه و بازار دست خودروسازهاست
  با یه حرکت کلی قیمتها رو بالا میبرن بعد داری شعر نو میگی برا مردم
  خودتو گول نزن همه چی دست خودتونه همه هم میدونن
  بالاخره یوم موعود میرسه

 • ماد ماد (26 آذر 1398 ساعت 15:06)

  من از همه ملت شریف عذرخواهی میکنم عمه ی من باعث افزایش قیمت خودروسازی در ایران هست . شرمنده ایم

 • علی رضا علی رضا (26 آذر 1398 ساعت 01:03)

  چرا برای اینکه سایت خبری تون تعداد بازدید کننده هاش بیشتر بشه این خبرای دروغو داخل فضای مجازی پخش میکنید
  یه نگاه به قیمت های ۲ هفته پیش ایران خودرو بندازید متوجه میشید قیمت ها رو خودشون افزایش دادن
  اینا ازین وضعیت دارن سود میبرند و من کارگر در به در هم با حقوق ثابتم شب که میخوابم و صبح که بیدار میشم میبینم همون ۷۰ هزارتومنی که دیروز کار کردم ارزشش نصف شده

 • بهمن بهمن (25 آذر 1398 ساعت 18:26)

  آخه.این برخورد قاطع شما منو کشته.چوب خدا صدا ندارن .ببین کی گفتم .قبر خودتونو با دستای خودتون میکنید .چهار ماهه میخوام ثبت نام کنم نمیشه.همتون دستتون تو یه کاسست.همه شما رو شناختن بدبختا

 • شهریار پورلحمدی شهریار پورلحمدی (25 آذر 1398 ساعت 15:09)

  باسلام میخواستم بگویم که دروغگویی در************************کلایک عمل تبلیغاتی ومباح به جهت سرپوش گذاشتن برنواقص وناکارآمدی**********************وتک تک این افرادچنان باوقاهت چشم درچشم ملت دروغ میگویندانگارکه ملت هرشب کلیه داده های مغزراپاکسازی کرده صبح روزیعدبامغزی خالی ازخاطره ازمنزل خارج میشوند. . بابا آخه آدم وقیح یک دستگاه پژوی ۳۵میلیونی راکه ایرانخورو بیش ازهشناد. میلیون میفروشدیعنی اصلا وابداگران نکردندکه . من فکرمیکنم بنظراین بابا شایداینکارارزانفروشیقلمدادمیشود چراکه خودروسازهاباهمکاری عمالشون دردولت برای لگنها یی که روانه بازارمیکنند قیمتهای نجومی تعین میکنندکه ملت مظلو.م هم بدلیل نداشتن حق انتخاب ناچاربه تن دادن به این اجحاف است .

 • vahid vahid (25 آذر 1398 ساعت 11:01)

  همی تو نامرد مگه نبودی گفتی نمیزاریم قیمتا بالا بره!!!!!بعدم **** **** این مدیران خودرو که باز قیمتای آشغالش برده بالا خودرو ساز نیس!!!!