1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. رونمایی از نخستین خودروی هیبریدی فراری+ تصاویر

رونمایی از نخستین خودروی هیبریدی فراری+ تصاویر

رونمایی از نخستین خودروی هیبریدی فراری + تصاویر
27 آذر 1398
  • 0

در حالی که خودروسازان جهان برای ساخت ماشین‌های الکتریکی رقابتی شدید را آغاز کرده‌اند و می‌خواهند هر چه زودتر جای پای خود را در این بازار محکم کنند، فراری اعلام کرده برای عرضه اولین مدل الکتریکی‌اش عجله‌ای ندارد.

خودروساز ایتالیایی قبلا گفته بود که اولین مدل الکتریکی خود را پس از سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد کرد. اما لوییس کامیلری، مدیر فراری هفته گذشته اعلام کرد بعید است این ماشین پیش از سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه شود.

آقای کامیلری که در محل کارخانه فراری در شهر مارانلو با خبرنگاران مصاحبه می‌کرد گفت:‌ "فن‌آوری باتری هنوز به مرحله‌ای که باید نرسیده‌ است. هنوز ضعف‌های عمده‌ای در مورد زمان شارژ و همین طور سیستم‌های خودران وجود دارد. ما در نهایت یک ماشین الکتریکی خواهیم ساخت اما نه در آینده نزدیک."

مدیر فراری می‌گوید این شرکت ساخت یک ماشین الکتریکی را بررسی می‌کند، اما فعلا بر تولید قوای محرکه هیبرید تمرکز خواهد کرد.

فراری ابتدای سال جاری میلادی، مدل SF90 استراداله، اولین مدل هیبرید خود را رونمایی کرد. این ماشین که علاوه بر موتور هشت سیلندر بنزینی، سه موتور الکتریکی دارد با ۱۰۰۰ اسب بخار، قوی‌ترین ماشین تاریخ کارخانه است.
Ferrari-SF90_Stradale-2020-1280-06.jpg

فراری می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ شصت درصد از محصولاتش، قوای محرکه هیبرید داشته باشد.

آقای کامیلری همچنین گفت علاوه این شرکت سوخت‌های دیگر از جمله هیدروژن را هم برای محصولات آینده فراری در نظر دارد.

فراری پیش‌بینی می‌کند تا پایان امسال با کسب درآمد یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون یورو (یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار) رکورد فروش خود را بشکند.

Ferrari-SF90_Stradale-2020-1280-07.jpgFerrari-SF90_Stradale-2020-1280-03.jpgFerrari-SF90_Stradale-2020-1280-04.jpg

 نظرات