1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. وزارت صنعت: ممنوعیت واردات خودرو لغو نمی‌شود

وزارت صنعت: ممنوعیت واردات خودرو لغو نمی‌شود

28 آذر 1398
 • 8

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با اشاره به مشکل آلودگی هوا از آمادگی برخی تولیدکنندگان برای تولید وسایل نقلیه برقی ظرف یک سال خبر داد و با تاکید بر اینکه سیاست‌ ممنوعیت واردات خودرو تغییرپذیر نیست، گفت: انتقال تکنولوژی تولید وسایل نقلیه برقی باید ابتدا با واردات تعداد اندکی خودروهای برقی به کشور انجام شود.

حسین مدرس خیابانی در مراسم "هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری در بخش صنعت، معدن و تجارت" با بیان اینکه تمام موانع توسعه کشور شناسایی شده و در حال حاضر باید راهکارها ارائه شوند، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های تجاری اخیر و ممنوعیت واردات بخش عمده کالاها، صنعت کشور نیازمند کار تحقیقاتی است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سخنان دبیر انجمن‌های تحقیق و توسعه کشور که گفته بود آمادگی تولید خودروهای برقی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: بخش‌های پژوهشی کشور در حال حاضر روی تولید خودروهای برقی کار می‌کنند، اما به نظر می‌رسد لازم است شرکت‌های خودروسازی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع، با همکاری انجمن‌های تحقیق و توسعه کشور یک فعالیت جدی برای انتقال فناوری خودروهای برقی به کشور انجام دهند.

وی افزود: برخی انتقاد می‌کنند که دولت می‌خواهد به بهانه خودروهای برقی واردات خودرو را از سر بگیرد، اما سیاست دولت در واردات خودرو تغییر ناپذیر است و هدف ما این است که از صنایع داخلی خود حمایت کنیم، اما برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی برقی لزوم ایجاد این خلاقیت و انتقال تکنولوژی و فناوری تولید خودروهای برقی انکارناپذیر است.

 

قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه انتقال تکنولوژی وسایل حمل و نقل برقی باید ابتدا با واردات تعداد اندکی خودروی برقی به کشور انجام شود، گفت: پیش‌تر تولیدکنندگانی اعلام کرده بودند که می‌توانند ظرف یک سال موتورهایی تولید کنند که با حجم ۲۵۰ سی سی قدرت شارژ ۱۵۰ کیلومتر را دارد.

مدرس خیابانی در پایان راه حل رفع آلودگی هوا را حذف سوخت‌های آلوده‌کننده محیط زیست عنوان کرد و افزود: باید این اطمینان به مردم داده شود که انتقال تکنولوژی و تولید خودروی برقی در اختیار ناوگان حمل و نقل عمومی قرار می‌گیرد و همه مردم از آن نفع می‌برند.نظرات

 • الکس الکس (4 دی 1398 ساعت 17:11)

  کاش یه ذره وجود داشتی ونظر من رو ثبت می کردی اینقدر ترسو نباشید اون از دفعه قبلی که نظرم را تو صفحه خبر راوفور استیشین ها ثبت نکردی این هم از این دفعه************

 • نیما نیما (29 آذر 1398 ساعت 16:40)

  چه لغو کنی و چه لغو نکنی در هر دو صورت من حاضر نیستم پول مفت بدهم و تولیدات و یا واردات که بسیار با قیمت فضایی و چندبرابر قیمت واقعی آن هست را بخرم.
  دلار بهترین پناهگاه برای سرمایه ما ایرانیان است.

 • حسن حسن (29 آذر 1398 ساعت 16:36)

  اول این وزارت اقتصاد**********************واردات خودروهای باکیفیت رو ممنوع کنه.نه اینکه تو این چند سال کم به اوضاع اقتصادکشور گندزده.مدیران وزارت اقتصادرو حتی نمیشه بعنوان********** بکار گمارد.بخدا بذاریدخودروهای باکیفیت وبرقی باتعرفه پایین واردبشه ومردم لذت داشتن خودروی خوب رو بکنن.مگه مسلمون نیستید.نکنه ***********هستید.البته ************نیست.فقط یک مدیر ومسئول ایرانی میتونه اینقدر ******************* باشه.حیفم میاد برم ************** بدم.به اینجاهام رسیده.

 • حکمت حکمت (29 آذر 1398 ساعت 00:15)

  باید هم خودروسازان خیالشان راحت باشد تا شما و نمایندگان هستند خون ملت بهایی ندارد

 • امیر امیر (28 آذر 1398 ساعت 18:46)

  اگه بزارن خودرو وارد بشه دیگه هیچ کس این آشغالهای داخلی نمیخوره بعد مافیای عزیز خودرو دیگه نمیتونن تو سویس سرمایه ببرن

 • حمید حمید (28 آذر 1398 ساعت 13:38)

  خدا این تولیدکنندگان ***********و حامیانشان ************** کند. اجازه نمی‌دهند مردم خودروی پاک سوار شوند و
  خودشان هم عرضه تولید محصول پاک و ارزان ندارند.

 • vahid vahid (28 آذر 1398 ساعت 11:29)

  بخدا اگه اینا ذره فکر مردم و سلامتی مردم باشن!!!!بزرگترین دشمن محیط زیست همینا هستن!!یه جو مدیریت تو کله این خرفا نیست..

 • hibrid hibrid (28 آذر 1398 ساعت 09:27)

  برو بابا مردم رو بیچاره کردید با این لگنهاتون!
  میخوام صد سال از صنایع داخلی حمایت نشه، حق هر ایرانی هستش که بهترین خودروهای دنیا رو سوار بشه نه ارابه های مرگ شما رو!