1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تولید پراید بدون معرفی جایگزین متوقف می شود

تولید پراید بدون معرفی جایگزین متوقف می شود

توقف تولید پراید بدون معرفی خودروی جایگزین
8 دی 1398
 • 1

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید توقف خط تولید پراید بدون معرفی خودروی جایگزین با قیمت مشابه غیرقابل توجیه است و خودروسازان باید برنامه مناسبی برای این امر داشته باشند.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت معرفی خودروی جایگزین پراید با قیمت مشابه، گفت: اگرچه در سال آینده خط تولید پراید برای افزایش امنیت سرنشینان خودرو و مردم متوقف می شود اما باید به این نکته نیز توجه کرد که خودروی جایگزین نیز نمی تواند کیفیت و امنیت چندانی داشته باشد.

پراید و خودروی جایگزین آن برای استفاده در جاده ها مناسب نیست

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پراید و خودروی جایگزین آن برای استفاده در جاده ها مناسب نیست، افزود: در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت پراید، بسیاری از خانواده ها توان خرید این خودرو را نیز ندارند، تنها راهکار برای بهبود بازار چارچرخ ها، افزایش عرضه به بازار است تا قیمت ها تا حدودی تعدیل شود.

واردات خودروهای دست دوم یکی از راهکارهای افزایش عرضه به بازار

وی واردات خودروهای دست دوم با کیفیت عالی را یکی از راهکارهای افزایش عرضه به بازار دانست و اظهار کرد: با افزایش عرضه به بازار، قیمت خودرو کاهش می‌یابد و تمام مردم توانایی خرید خودرو را دارند.

ضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خودروی جایگزین پراید باید با قیمت مشابه به بازار عرضه شود و خودروسازان برنامه مناسبی برای این امر داشته باشند زیرا افزایش بهای خودروی جایگزین بیش از 5 درصد توجیه پذیر نیست و موجب نگرانی مردم شده و شوک جدیدی به بازار چارچرخ ها وارد می کند.نظرات

 • ایرانی ایرانی (9 دی 1398 ساعت 08:50)

  تو کل دنیا اگه ماشین گرون بشه کسی نمیخره تا ارزونش کنن
  تو ایران عقب مونده وقتی ماشین گرون میشه ملت میرن صف میبندن اسم بنویسن ، تازه کارخونه ماشین نمیده
  فقر فرهنگی و ذهنی و علمی و ....