1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نگرانی خریداران خودرو از گرانی شب عید آنها را روانه بازار کرد

نگرانی خریداران خودرو از گرانی شب عید آنها را روانه بازار کرد

19 دی 1398
  • 1

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید تقاضا در بازار خودرو به دلیل نزدیکی به ایام نوروز افزایش یافته و از آنجایی که عرضه متناسب با تقاضا نیست قیمت چارچرخ‌ها افزایش یافت.

رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افزایش قیمت خودرو در هفته‌های اخیر گفت: افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر، بازار خودرو را متلاطم کرده و موجب رشد قیمت چارچرخ‌ها شد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزایش تقاضا در بازار خودرو را یکی دیگر از دلایل رشد قیمت دانست و افزود: تقاضا در بازار به دلیل نزدیکی به ایام نوروز افزایش یافته است و مشتریان به دلیل آنکه تصور گرانی بیشتر را در آینده دارند، خرید شب عید خود در بازار خودرو را جلو انداخته‌اند درحالیکه عرضه خودروها چندان با تقاضای موجود همخوانی نداشته و همین موضوع در افزایش قیمت نقش داشته است.

وی با بیان اینکه هجوم نقدینگی به بازار خودرو یکی دیگر از دلایل گرانی چارچرخ‌ها است، اظهار کرد: مردم برای حفظ ارزش پول ملی خود به دنبال خرید خودرو هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: خودروسازان باید تولید خود را متناسب با تقاضای بازار افزایش دهند تا از سوءاستفاده، سوداگران جلوگیری و قیمت‌ها متعادل شود زیرا در حال حاضر برخی افراد در تلاش هستند با خرید خودرو قیمت ها را در بازار افزایش دهند.نظرات

  • رضا رضا (20 دی 1398 ساعت 13:00)

    تنها چیزی که می شود گفت اینکه مملکت را نمی توانید
    اداره کنید!!