1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از آواتار مرسدس بنز + عکس

رونمایی از آواتار مرسدس بنز + عکس

20 دی 1398
  • 0

مرسدس بنز تصمیم دارد ایده فیلم معروف آواتار جیمز کامرون را به جاده ها وارد کند.

این خودروساز آلمانی با الهام از نکات کلیدی این فیلم همچون ارتباط بین انسان، ماشین و طبیعت و هم چنین رویای جامعه ای که در آن هر سه آن ها به خوبی با یک دیگر هم زیستی دارند، از ویژن AVTR کانسپت در CES رونمایی کرد.

مرسدس بنز ویژن AVTR کانسپت (مخفف عبارت حمل و نقل خودرویی پیشرفته به زبان انگلیسی) از فیلم آواتار بسیار الهام گرفته است. باالهام از این فیلم، ویژن AVTR به عنوان یک موجود زنده عمل می کند که با کاربران ارتباط برقرار کرده و به آن ها اجازه می دهد دنیای اطراف را حس کنند.

 3.jpg

با قرار دادن دست روی کنترلگر مرکزی، خودرو نبض شما را تشخیص می دهد. در عین حال، نمایشگر مرکزی بزرگ به کاربر اجازه می دهد به طور مجازی به سرزمین های دوردست سفر کند. عناصر روشنایی و طراحی در کابین این خودرو شبیه به خانه های Na'vi در فیلم است. صندلی ها، داشبورد و کف پایی های این خودرو نیز همگی از مواد بازیافتی همچون چرم مصنوعی و Karoon ساخته شده اند که نوعی چوب است که از ریشه های به دست آمده از جنگل های بارانی آمازون به دست آمده اند. و البته لازم به ذکر است که هیچ فرمانی در این خودرو به چشم نمی خورد.

 5.jpg

بدنه ویژن AVTR کانسپت از طراحی بدنه خودرویی اسپرت چهار در بهره می برد اما تلاش شده تا تنفس و حرکات موجودات Pandora را شبیه سازی کند. نمایشگری از 33 فلاپ چند کاربردی در پشت این خودرو در هماهنگی با یک دیگر حرکت می کنند که به ایرودینامیک در زمان حضور در جاده کمک می کنند. چراغ هایی با روشنایی ریتمیک نیز در قسمت های جلو و عقب این خودرو قرار دارند و حتی رینگ های دارای روشنایی و سبک آن شبیه به Wood Sprites به نظر می رسند.

مرسدس بنز دنیایی از تکنولوژی باطری ارگانیک ساخته شده از مواد بازیافتی را تصور می کند. بسته باطری 100 کیلووات ساعت این خودرو از شیمی سلولی مبتنی بر گرافن بهره می برد که کاملا جدا از فلزات نادر زمینی است. مرسدس بنز اعلام کرده این خودرو قدرت 470 اسب بخار و طیف حرکتی 700 کیلومتر دارد.

 4.jpg

6.jpg

 7.jpgنظرات