1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. خطر در کمین استفاده‌کنندگان غیر مجاز گاز LPG

خطر در کمین استفاده‌کنندگان غیر مجاز گاز LPG

24 دی 1398
 • 10
 • 3305

رییس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره خطرات استفاده از ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها هشدار داد و گفت: لازم است هموطنان به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی و حفظ سرمایه‌های مادی و معنوی خود، از نصب سیلندرگاز مایع یا همان ال‌پی‌جی به صورت غیرمجاز و نیز مراجعه به مراکز غیرمجاز برای تبدیل خودروی خود به سوخت ال‌پی‌جی جدا خودداری کنند.

ایرج کلهری در این باره افزود: متاسفانه اخیرا عده‌ای از هموطنان به دلیل عدم آگاهی از خطرات احتمالی، توجه ناکافی به خطرات احتمالی یا ترجیح موارد اقتصادی به موارد ایمنی، نسبت به نصب سیلندر گازمایع (ال‌پی‌جی) در خودروهای خود در مراکز غیرمجاز اقدام کرده و یا سوخت ال‌پی‌جی را نیز از مراکز غیرمجاز دریافت می‌کنند که این امر علاوه بر خطرات جانی و مالی برای خود فرد و خانواده او، پیامدهای خسارت‌باری را برای کارکنان این مراکز، مراجعه‌کنندگان و همسایگان به دنبال خواهد داشت.

 

وی با اشاره به لزوم رعایت استانداردها و الزامات ایمنی دراستفاده از این سوخت تاکیدکرد: نصب سیلندر گازمایع و یا سوختگیری در کارگاه‌های غیرمجاز برای فرد و خانواده‌ و اطرافیان او بسیار فاجعه آفرین خواهد بود و همه روزه گزارش‌های متعددی از حوادث رخ‌داده در این کارگاه‌ها دریافت می‌کنیم.

کلهری با تاکید بر لزوم هشیارسازی مردم در این باره گفت: اگر چه توزیع ال‌پی‌جی برعهده شرکت‌های موزع بخش خصوصی است، اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تلاش می‌کند تا با احساس مسئولیت درباره احتمال بالای وقوع حوادث جبران‌ناپذیر در این باره هشدارهای لازم به هموطنان را ارائه کند.

رییس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: اگر فرآیند استفاده غیرمجاز از ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها ادامه یابد، متاسفانه بدلیل عدم رعایت الزامات ایمنی آمار حوادث در آینده به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

کلهری با تاکید بر لزوم بررسی‌های دوره‌ای درباره استفاده غیرمجاز از سوخت ال پی جی گفت: لازم است تمامی افرادی که استفاده از سوخت ال‌پی‌جی به لحاظ اقتصادی برای آن‌ها اولویت دارد و از طریق حمل و نقل به امرار معاش می‌پردازند، از طریق سامانه IRNGV.IR نسبت به گازسوز کردن خودروی خود اقدام کنند تا طی یک روند قانونی و استاندارد و ایمن سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی را دریافت کنند.
نظرات

 • احمدظریفی احمدظریفی (25 دی 1398 ساعت 15:28)

  با سلام وادب واقعا ازنظرعقلانی سی ان جی خطربیشتری نداره.۲۰۰الی ۴۰۰بارفشارداخل مخزن.ال پی جی ۵الی ۸بارفشارداره حالا مهندس خطرکدوم بیشتره؟

 • ابوذر ابوذر (25 دی 1398 ساعت 13:19)

  راحت استفاده کنید هم شتاب هم سلامت خودرو عالی میشه.عیچ خطری هم ندیدم و نه شنیدم.

 • علی علی (25 دی 1398 ساعت 09:58)

  قطعا همون طوره که شماها می‌فرمایید
  خودتونید همونی که ملت رو فرض میکنید...

 • ثارالله ثارالله (25 دی 1398 ساعت 05:42)

  یه حرفی میزنن که ادم نمیدونه چی بگه اگه تو شهرمون سی ان جی داشتیم ال پی جی نصب نمیکردیم بهرامی از هرمزگان شهرستان میناب

 • سعيد سعيد (24 دی 1398 ساعت 22:46)

  سلام همه ميدونندخطرlpgازcngکمتره
  وبصرفته تره براي اقتصادکشور.فقط اونايي
  که قاچاق ميکنن به کشورهاي همسايه مخالف
  اين گازن.به هم وطن خدمت کردن باارزشتره

 • محمد محمد (24 دی 1398 ساعت 22:02)

  خدا وکیلی اینجا خوب خلوته آدرسشو کی داره
  مسعولین اگه به فکر بودن این بلا رو سر مردم نمیاووردن
  الان هم مردم به ال پی جی با این همه سختی راضین لطفا کنار....

 • بهروز بهروز (24 دی 1398 ساعت 21:28)

  سلام فقط میگن خطرناکه اقای عزیز که باسواد علم هستی من بیسواد حاضرم باهات مناظره بزارم اگرخطرناکه چرا ترکیه اسپانیا انگلیس توخودروهای شخصی واتوبسهای شهریشون استفاده میکنند نکنه اون کشورها تحصیلکرده هاش مثل من بیسواد هستند چیزی حالیشون نیست فقط شما خبره هستین صادقانه به ملت بگید میخایم انقدرتحت فشارباشین تابنزین 5هزارتومنی روهم قبول بکنید همینو بس

 • هادی هادی (24 دی 1398 ساعت 16:08)

  سلام.شهرهایی مثل نهبندان خراسان جنوبی که پمپ سی ان جی نداره.مجبوریم.میشه بنزین ۳هزاری زد و مسافرکشی کرد.نفستون از جای گرم بیرون میاد.

 • حسین حسین (24 دی 1398 ساعت 14:32)

  شما بجای این که هی خطر خطر کنید جایگاه LPG را فراهم کنید تا مردم بخاطر این که هم به صرفه ایمن تر سبکتر با فشار بار پائینتر واز همه استهلاک کمتر دارد سراغ کپسول نروند

 • ال پی جی ال پی جی (24 دی 1398 ساعت 12:31)

  آخه من 3 ساله 405 ال پی جی دارم .تا حالا با توکل بر خدا آخ نگفته. مسیولین به فکر جیب خودشون هستند. و گر نه این گاز از بنزین هم وایه خودرو بهتره . آخه کمتر صادر کنید .