1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فروپاشی یکی از غول های خودروسازی جهان

فروپاشی یکی از غول های خودروسازی جهان

24 دی 1398
  • 0

مدیریت شرکت خودروی ژاپنی نیسان در پی رسوایی فساد اقتصادی مدیر عامل پیشین اتحاد نیسان-رنو، کارلوس گون، در حال ایجاد یک برنامه مخفی برای خروج از اتحاد با شرکت رنو می باشد.

نیسان قصد دارد به طور کامل از کار با رنو در بخش های تولید و مهندسی خارج شود و همچنین تغییراتی را در هیئت مدیره شرکت انجام دهد. این نشریه خاطرنشان می کند که مشارکت بین نیسان و رنو از قبل "سمی" بوده است و اوضاع با رسوایی گون فقط طرف ژاپنی را برانگیخت تا سریعتر عمل کنند.

نیسان - رنو در سال 1999 این اتحادیه را ایجاد کردند. این روزنامه می نویسد که اکنون ناپدید شدن این اتحادیه هر دو طرف را مجبور می کند به دنبال شرکای جدیدی در صنعت خودرو باشند. این تنها راهی است که شرکت ها می توانند با غول های اتومبیل مانند فیات کرایسلر اتومبیل و اتحاد با پژو و تولید مشترک فولکس واگن و فورد به رقابت بپردازند.

کارلوس گون در اواخر سال 2018 به اتهام کتمان درآمد 80 میلیون دلاری و همچنین اظهار خسارات شخصی 16 میلیون دلاری به نام شرکت در ژاپن بازداشت شد. سپس وی بارها با قید وثیقه آزاد شد و دوباره بازداشت شد. در دسامبر سال 2019، مشخص شد که این مدیر ارشد از بازداشت خانگی فرار کرده و ژاپن را ترک کرده است. وی در یک جعبه پنهان شد و در توسط یک جت خصوصی از مرز عبور کرد. طبق گزارش روزنامه فایننشال تایمز، این فرار برای گون 20 میلیون دلار هزینه داشت، که از این مبلغ 14 میلیون مربوط به وثیقه بود.نظرات