1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. چالش توزیع لاستیک های سنگین و نیسانی در بازار؛ وضعیت ایده آل چیست؟

چالش توزیع لاستیک های سنگین و نیسانی در بازار؛ وضعیت ایده آل چیست؟

27 دی 1398
  • 0

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو اعلام کرد: اگر بازار روال طبیعی داشته باشد و تولید کننده به امر تولید و توزیع کننده به توزیع بپردازد و نظارت کامل نیز وجود داشته باشد همه اصناف راحت تر خواهند بود و این وضعیت، ایده آل و بهتر از فروش آنلاین تایرسازان است.

داوود سعادتی نژاد اظهار داشت: در حال حاضر از نظر توزیع لاستیک های سنگین و نیسانی مشکلاتی در بازار وجود دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو افزود: به دلیل عدم صدور حواله، لاستیک ها در انبار می ماند و حتی تاریخ مصرف آنها منقضی می شود و مشکلاتی در این خصوص وجود دارد.

سعادتی نژاد درخصوص فروش آنلاین و مستقیم برخی تایرسازان و حذف واحدهای صنفی گفت: اخیرا ثبت تمام لاستیک ها در سامانه جامع تجارت -که زیر نظر وزارت کشور و ستاد تنظیم بازار است- ضروری شده، اما خیلی ها به دنبال ثبت در این سامانه نمی روند و یا ثبت در سامانه برای آنان دشوار است، بنابراین دور از انتظار نیست که لاستیک های سواری نیز به سرنوشت دیگر لاستیک ها و ماندن در انبارها دچار شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو افزود: تولیدکنندگان وظیفه دارند محصولات تولیدی را به سامانه وارد کنند. اگر لاستیک ها به سامانه وارد شود و فروشنده هیچگونه اختیاری نداشته باشد یقینا مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

سعادتی نژاد گفت: اگر بازار روال طبیعی داشته باشد و تولید کننده به امر تولید و توزیع کننده به توزیع بپردازد و نظارت از طریق ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق اصناف و اتحادیه وجود داشته باشد علاوه بر آنکه با گرانفروشی مقابله می شود وضعیت بازار بهبود می یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر خودرو تصریح کرد: اگر این وضعیت وجود داشته باشد همه اصناف اعم از تولیدکننده و خریدار و فروشنده راحت تر خواهند بود؛ این وضعیت ایده آل و بهتر از فروش آنلاین تایرسازان است.

سعادتی نژاد درخصوص قیمت روانکارها و روغن موتور در مراکز خدمات پس از فروش گفت: مراکز خدمات پس از فروش، روغن های برند را ارائه نمی دهند. ما در کشور 5 شرکت برند داریم که بهترین روغن موتور را تولید می کنند اما مراکز خدمات پس از فروش اقدام به استفاده از روغن موتورهای برند با قیمت مصوب نمی کنند بلکه اکثرا روغن موتورهای وارداتی یا داخلی غیر برند را ارائه می دهند که لازم است در این خصوص نظارت های بیشتری وجود داشته باشد.نظرات