1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان خارجی
 4. تولید کراس اوور تویوتا یاریس رسما اعلام شد + عکس

تولید کراس اوور تویوتا یاریس رسما اعلام شد + عکس

28 دی 1398
 • 2

اوایل ماه جاری بود که خبری درباره برنامه‌های تویوتا برای تولید یک کراس اوور کامپکت جدید برای بازارهای اروپایی منتشر شد. این خودروساز با انتشار بیانیه‌ای، تولید این کراس اوور بی‌نام را تائید کرده است.


تویوتا می‌گوید کراس اوور جدیدش بر پایه پلتفرم GA-B که در یاریس جدید هم بکار رفته تولید خواهد شد. البته محصول جدید ژاپنی‌ها تنها نمونه‌ای خشن‌تر و با ارتفاع بیشتر در مقایسه با یاریس نخواهد بود چراکه تویوتا به دنبال تولید محصولی با ظاهر و ساختار متمایز است

toyota_yaris_small_suv_-_rear.jpg

مت هریسون معاون تویوتای اروپا می‌گوید:

برای دیدن طراحی نهایی این خودرو نیازی به انتظار زیاد نخواهد بود. البته خواهید دید که این کراس اوور تنها یک یاریس با پوشش‌های محافظتی بدنه و سیستم تعلیقی با ارتفاع بیشتر نخواهد بود بلکه یک شاسی‌بلند کلاس B جدید و متمایز با طراحی دینامیک و جمع جور خواهد بود.

همراه با بیانیه رسمی تویوتا یک اسکچ طراحی نیز منتشر شده که ظاهری عضلانی و ابعادی احتمالاً کمی بزرگ‌تر از یاریس را نشان می‌دهد. البته این خودرو بزرگ‌تر از C-HR نخواهد بود زیرا در خبر قبلی گفته شده بود کراس اوور جدید تویوتا از نظر ابعاد و قیمت در جایگاهی پایین‌تر از C-HR قرار خواهد گرفت.


تویوتا می‌گوید کراس اوور جدیدش اواخر سال جاری معرفی خواهد شد و کار تولید آن نیز در کشور فرانسه صورت خواهد گرفت. نام، میزان تولید، قیمت و زمان عرضه به بازار این کراس اوور جدید هم نزدیک به زمان معرفی منتشر خواهد شد.

toyota-yaris-2020-2.jpg
هریسون در خاتمه اظهار می‌دارد:

این خودرو به یاریس موفق در اروپا اضافه خواهد شد و انتظار داریم تا سال 2025 حدود 30 درصد فروش تویوتا در اروپا را به خود اختصاص دهد.

منبع پدال


نظرات

 • علی علی (28 دی 1398 ساعت 13:21)

  آفرین باین طراحی خاک تو سرخودروسازی ایران

  حسن اباذرپور حسن اباذرپور (28 دی 1398 ساعت 18:25)

  نه تنها خاک توی سر به اصطلاح خودروسازان ایران بلکه ... کسانی که از آنها حمایت می کنند