1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. شرایط دریافت کارت سوخت وانت بارها

شرایط دریافت کارت سوخت وانت بارها

30 دی 1398
 • 8

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: از بهمن ماه امسال سهمیه سوخت وانت بارها بر اساس پیمایش تخصیص می یابد و اگر رانندگان یا مالکان، کارت هوشمند نگیرند، با مشکل مواجه خواهند شد.

عبدالهاشم حسن نیا با بیان اینکه بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده‌های برون شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده‌های کشور؛ ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با توجه به اینکه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت گیرد، لذا کلیه رانندگان و مالکان وانت بار برای فعالیت در جاده‌های برون شهری می‌بایست اسناد حمل وانت بار (کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار، بارنامه و… و.) دریافت کنند.

روش‌های دریافت کارت هوشمند وانت بار

حسن نیا افزود: برای رفاه حال متقاضیان، امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم شده و رانندگان و مالکان وانت بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده‌اند می‌توانند به یکی از روش‌های ذیل نسبت به ثبت نام برای دریافت اسناد حمل بار اقدام کنند:

۱. ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیرسیستم (sub domain) ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند سازمان راهداری در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir‌
۲. ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت

دریافت گواهی عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد بعد از ثبت نام

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: برای تسهیل ورود متقاضیان، حداقل شرایط و مدارک لازم از رانندگان اخذ می‌شود. بنابراین مدارکی همچون برگ سلامت جسمی و روحی و نیز گواهی‌های عدم اعتیاد و عدم سوءپیشینه پس از ثبت نام از متقاضیان اخذ خواهد شد.

۴۰ هزار تومان؛ هزینه دریافت کارت هوشمند راننده و خودرو

وی اظهار داشت: هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان هر کدام به طور جداگانه ۲۰ هزار تومان یعنی جمعاً ۴۰ هزارتومان تعیین شده است.

تخصیص سوخت از ۳ روز آینده صرفاً با پیمایش

حسن نیا یادآور شد: در حال حاضر کلیه زیر ساخت‌های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فراهم بوده و از بهمن ماه سال جاری، سوخت ناوگان وانت بار بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه تخصیص خواهد یافت. بر همین اساس به کلیه رانندگان و مالکان وانت بارهای بین شهری توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود مراجعه و ثبت نام کنند تا در ماه‌های آتی برای فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت خودروهای خود دچار مشکل نشوند.

منبع مهر


نظرات

 • محمد محمد (5 اسفند 1398 ساعت 08:42)

  سلام اقای روحانی ریاست محترم خدا ناظر بر عمل بندگانش هست
  این ملت نعمت اوست قدرشون بدانید

 • ناشناس ناشناس (2 اسفند 1398 ساعت 21:30)

  خدا نابودتون کنه که هی فشارو بیشتر میکنین

 • بهرام بهرام (24 بهمن 1398 ساعت 19:23)

  والا یه وانت اریسان گرفتیم واسه کار تو تهران

  واسه سیاهت که نگرفتم برم ایران گردی

  واسه دو تا چهار راه تو تهران که کسی بارنامه ندارن

  یهو بگین سهمیه مالیده

  این بازیها دیگه چیه

 • محمد محمد (5 بهمن 1398 ساعت 02:44)

  روزی ۷۰ تومان درمیارم‌روزی ۵۰ تومانشو میدم بنزین آزاد بقیم خرج ماشین. ۳۰۰ ملیون بدهکارم.کی میخوام زن بگیرم با این وضعیت*******************. امیدمون ب کارت سوخت بود ک بیاد اونم اینجور ک معلومه نمیاد

 • کیومرث عباسی کیومرث عباسی (1 بهمن 1398 ساعت 23:13)

  من که برای یه شرکت کار میکنم داخل شهر تکلیفمان چه میشود؟

 • محمد محمد (1 بهمن 1398 ساعت 17:49)

  سلام اینایی که پشت میز میشینن آیا با خودشون فک کردن این طرف که راننده هست چقدر میخواد کرایه بگیره که هم خرج زن و بچش رو بده هم اجاره خونه هم هزینه بارنامه و پول بنزین و خرج استهلاک ماشین با این قطعات گرون خودرو شماها اگه خواسته باشید با مردمتون اینجوری رفتار کنید ******* پایین از صندلیهاتون مگه مردم چه گناهی کردن که اینقدر بی شرمانه هر هر میخندید و این وضعیت رو براشون درست کردید

 • علی دا علی دا (30 دی 1398 ساعت 17:04)

  سلام ما نیسان خریدیم برای کارای شخصی خودمون تا محصولاتمونو ببریم الان ما چکار کنیم؟

 • احمد احمد (30 دی 1398 ساعت 08:57)

  چرا برای یک لقمه نان حلال مردم را اینقدر اذیت می کنید بخدا کار درستی نیست پس چرا رانت و اختلاس وحقوق نجومی ووامهای کلان بی در دروازه را جلو گیری نکردید نکنید خداوند راضی نیست باهمه مشکل قشر ضعیف جامعه خدا رحمت کند امام خمینی