1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. احتمال گرانی خودرو به دلیل کاهش عرضه

احتمال گرانی خودرو به دلیل کاهش عرضه

6 بهمن 1398
 • 3

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: قیمت خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا قیمت خودرو هم گران خواهد شد.

یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو تا پایان هفته چه روندی را دارد گفت: قیمت خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا قیمت خودرو هم گران خواهد شد. متاسفانه در کشور ارائه آمار تولید و فروش خودرو انگار محرمانه است. بنابراین برآورد دقیقی از میزان تولید خودرو نداریم و نمی‌توانیم هم به طور جامع درباره آینده قیمت خودرو پیش‌بینی داشته باشیم.

فربد زاوه افزود: آنچه از وضعیت فعلی خودروسازان مشخصِ این است که به دلیل سیاست‌های پولی کشور تورم در سال آینده مجدد افزایش می‌یابد. به همین دلیل ممکن است قیمت خودرو در سال آینده هم افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که در فضای سیاسی و اقتصادی فعلی آیا ممکن است صادرات خودرو به بازارهای منطقه عملی شود؟ اظهار کرد: یکی از بازارهای جذاب صادراتی برای بنگاه‌های خودروسازی کشور عراق و سوریه بود. به دلیل مناقشات اخیر سیاسی با کشور عراق ورق برای صادرات خودرو به این بازار منطقه برگشت. آنچه که مشخص است به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و تحریم‌های آمریکا صادرات خودرو به هر دو بازار یعنی عراق و سوریه روند پایداری ندارد.نظرات

 • بچه شیعه بچه شیعه (5 اسفند 1398 ساعت 13:59)

  باید فروش خودرو بصورت وکالتی جلوش گرفته بشه، کافی دیگه در مراجع هیچ خدماتی به خودروهای وکالتی داده نشه. دلال نمیتونه 1 سال صبر کنه سند بیاد

 • reza reza (6 بهمن 1398 ساعت 19:13)

  جالبه تازه داره حرف ازاحتمال گرانی میزنه پس این قیمتهای نجومی خودرواسمش چیه به نظراین آقای کارشناس

 • حمید حمید (6 بهمن 1398 ساعت 11:34)

  با سلام. خودرو سازها خودرو به بازار نمی فرستند و از این طرف دارن خودروهای صفر عرضه شده دست مردم را خریداری می کنند و نمی فروشند. درنتیجهقیمت خودرو برای نزدیکی های عید را می خواهند بالا بکشند . چه روش جالبی را خودرو سازها با مسولین محترم دارن سر مردم بیچاره پیاده می کنن.