1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. مشکل در پرداخت مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت!

مشکل در پرداخت مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت!

10 بهمن 1398
 • 3

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اشکال در پرداخت مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت خودرو برخی آژانس‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و سرویس مدارس مربوط به ثبت اطلاعات است و ربطی به فرآیند پرداخت ندارد.

مرتضی ضامنی روز چهارشنبه افزود: مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت خودور برای سه بخش آژانس های مسافربری، تاکسی های اینترنتی و سرویس مدارس در نظر گرفته شده که پس از بررسی و پالایش در سه بخش اطلاعات هویتی (ثبت احوال)، خودرویی(ناجا) و بانکی(شماره حساب شبا) برای واریز به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شده است.

وی ادامه داد: برخی افراد که در واریز این مابهالتفاوت به اشکال برخورد کرده اند، به این دلیل است که در یک بخش یا هر سه بخش مربوط به ثبت اطلاعات اشکال یا نقص ثبت اطلاعات دارند که ضروری است که این اطلاعات توسط دارندگان خودروها (آژانس های مسافربری، تاکسی های اینترنتی و سرویس مدارس) تصحیح شود تا این مابهالتفاوت به حساب آنها واریز شود.

ضامنی گفت: از ابتدای شروع طرح سهیمه بندی بنزین از آبان ماه، شاهد اشکال کمتری در بخش تاکسی های اینترنتی بودیم زیرا اطلاعات ثبت شده آنها کامل تر بود و برای آژانس ها و سرویس مدارس هم از ابتدای طرح و در ۳۷ روز آبان و آذر ماه و همچنین دی ماه، این مابهالتفاوت برای افرادی که ثبت اطلاعاتشان کامل بود پرداخت شده و رقم موبوط به بهمن ماه هم در دستور کار قرار دارد و اقدامات لازم برای پرداخت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار پرداختی صرفاً جهت پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین قابل هزینه کردن است.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود:‌ به رانندگان تاکسی اینترنتی و آژانس‌هایی که به رغم ارسال اطلاعات، برای آنها مابه التفاوت سوخت واریز نشده پیامکی ارسال می‌شود که می‌توانند مطابق با اطلاعات درج شده در پیامک نسبت به تکمیل اطلاعات و رفع نواقص اقدام کنند.
ضامنی تصریح کرد: آژانس‌هایی که از شهرداری‌ها مجوز ندارند می‌توانند با مراجعه به شهرداری‌های مربوطه یا سازمان تاکسیرانی نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام و اطلاعات خود را ثبت کنند تا در اسرع وقت نسبت به ایجاد سهمیه سوختشان بررسی‌های لازم انجام شود.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر یکهزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان و همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

منبع ایرنا


نظرات

 • بهارلو بهارلو (11 بهمن 1398 ساعت 12:57)

  ببخشید اونوقت مابالتفاوت یارانه بنزین ک با یارانه نقدی یکی کردین و بالا کشیدین چی میشه یارانه نقدی نفری ۴۵ و پونصد بود یارانه معیشتی هم نفری ۵۵ تومن یکیش کردین شده ب جای نفری ۱۰۰ تومن ۷۲ تومن بقیه اش رو چکار کردین مثل خیلی دیگه از حق و حقوق این مردم تو جیب کدوم مسئول بی کفایت ریختین ؟

 • رحیم دهقان رحیم دهقان (10 بهمن 1398 ساعت 19:08)

  با سلام راننده آژانس هستم و بیمه تامین اجتماعی از آژانس ، اطلاعاتم کامل ثبت شده تا بحال پولی ندیدم ماشینم تک گانه هست میگن می ریزن ولی کی معلوم نیست

 • عارفی عارفی (10 بهمن 1398 ساعت 12:59)

  خداقوت
  تپسی برای من پیام داده که پلیس راهور برای من مشکل گرفته که حضورا به پلیس +١٠ مراجعه کردم و پلیس +١٠ اعلام کرد مشکل ندارم، همچنین شماره شبا را هم چک کردم که درست است. با اینحال هنوز برای دریافت سهمیه سوخت از تپسی برای من پیام میاد و سوخت به بنده نمی‌دهند، شما بفرمایید بنده کجا مراجعه کنم تا به نتیجه برسم؟