1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آیا ویروس کرونا تهدیدی برای صنعت خودرو جهان می باشد؟

آیا ویروس کرونا تهدیدی برای صنعت خودرو جهان می باشد؟

12 بهمن 1398
  • 0

مدیر عامل رابرت بوش، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده قطعات خودرو در جهان هشدار داد ویروس کرونا می‌تواند بر زنجیره جهانی تامین قطعات خودرو تاثیر بگذارد.

ولکمار دنر، مدیرعامل این شرکت طی نشستی خبری در اشتوتگارت گفت: «ما طبیعتا نگران هستیم ولی در حال حاضر هیچ اختلالی در تجارت و زنجیره عرضه ما به وجود نیامده است.»

بوش به چین به‌عنوان یک پایگاه جهانی تولید برای صادرات موتورهای الکتریکی و قطعات الکترونیکی خودروهای برقی نیازمند است. دنر گفت: لازم است منتظر بمانیم و ببینیم اوضاع چگونه تغییر می‌کند. اگر این شرایط ادامه داشته باشد، زنجیره عرضه مختل خواهد شد. پیش‌بینی‌هایی وجود دارد که اوج ابتلا به این بیماری تا فوریه یا مارس ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: بوش در ووهان دو کارخانه دارد که سیستم‌های فرمان و فناوری‌های گرمایی را با حدود ۸۰۰ کارمند می‌سازد. هیچ گزارشی مبنی بر مبتلا شدن این افراد به ویروس وجود ندارد. دنر توضیح داد: کارخانه‌های بوش در چین به خاطر سال نو چینی بسته شده‌اند و تعطیلات تا سوم فوریه ادامه خواهد داشت. تمدید تعطیلات تاثیری بر تجارت جهانی بوش نمی‌گذارد.

بوش از سال ۱۹۰۹ در چین حضور داشته و۲۳ تاسیسات تولید خودرو در بیش از ۶۰ منطقه از چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان دارد. چین بیشترین نیروی کار بوش را در خارج از آلمان در اختیار دارد. ۴۰۳ هزار نفر در کل جهان برای بوش کار می‌کنند. بوش سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی چند‌رسانه‌ای را در ووهو، سیستم‌های تقویت‌کننده ترمز را در نانجینگ، قطعات الکترونیکی خودرو را در ووجین، سیستم‌های باتری ۴۸ ولتی را در ووکسی و موتور‌های خودروهای الکتریکی را در تایسانگ می‌سازد. فروش بوش در سال گذشته در آسیا پاسیفیک به ۵/ ۲۲ میلیارد یورو رسید که بیش از ۱۰ میلیون یوروی آن از چین می‌آمد. بوش انتظار دارد به خاطر کاهش تقاضا در چین، آمریکا و اروپا تولید جهانی خودرو در سال جاری میلادی، ۶/ ۲ درصد کاهش یابد و به ۸۹ میلیون خودرو برسد.

منبع تسنیم


نظرات