1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. معرفی متهمان اصلی نوسان قیمت خودرو در بازار

معرفی متهمان اصلی نوسان قیمت خودرو در بازار

14 بهمن 1398
  • 2

سعید موتمنی درباره دلیل گران شدن روزانه خودرو اظهار کرد: انحصار در هر بازاری موجب افزایش قیمت می‌شود و تولیدکننده تمایل دارد کالای خود را به بیشترین قیمت بفروشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو افزود: زمانی که مردم برای خرید صف تشکیل می‌دهند هم قیمت افزایش می‌یابد و هم کیفیت افت می‌کند.

وی گفت: زمانی که کالا با هر کیفیتی مشتری دارد تولیدکننده با کنترل عرضه، قیمت بازار را در اختیار می‌گیرد و به قیمت دلخواه کالای خود را به فروش می‌رساند.

موتمنی با بیان اینکه در حال حاضر اختلاف قیمت بازار و کارخانه در خودرو‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۳ تا ۴۵ میلیون تومان رسیده است، ادامه داد: زمانی که اختلاف قیمت کارخانه و بازار به حدود ۲ میلیون تومان رسید افرادی که خودرو ثبت نام کردند خواستار دریافت پول‌های خود شدند به همین دلیل عرضه کم شد تا قیمت‌ها افزایش یابد تا مردم از دریافت پول خود منصرف شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو درباره اینکه آیا فروش حاشیه بازار موجب کاهش قیمت می شود، بیان کرد: بهمن و اسفند ماه سال گذشته قرار شد درصدی از محصولات خودروسازان با قیمت ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه شود که اینکار آغاز کردند، اما آیا فاصله قیمت کارخانه و بازار از بین رفت؟

وی با بیان اینکه افزایش قیمت موجب شده خرید و فروش راکد شود، افزود: این روند صعودی قیمت موجب ناراحتی مردم  شده است.

موتمنی تاکید کرد: علاوه بر عرضه کم، نوسان قیمت ارز نیز موجب بهم ریختگی بازار شده به گونه‌ای که نه فروشندگان حاضر به فروش هستند و نه خریداران ریسک خرید را قبول می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو افزود: نمایشگاه داران خودرو‌های صفر را از افرادی که قبلا ثبت نام کردند خریداری می‌کنند و با سود مجاز آن را به مشتری می‌فروشند و قیمت اصلی را دارنده خودرو تعیین می‌کند.

وی گفت: قیمت‌ها به اردیبهشت ۹۸ برگشته و کاهش قیمت به سیاست‌های بانک مرکزی و عرضه خودروسازان بستگی دارد.

منبع میزان


نظرات

  • ممحاخت ممحاخت (15 بهمن 1398 ساعت 23:40)

    لعنت همان خدایی که ما برای بدست آوردن آن تظاهرات و انقلاب کردیم بر شما باد ای ظالمان

  • حمید حمید (14 بهمن 1398 ساعت 13:42)

    با سلام. قیمت دست مافیای دو شرکت خودرو سازی و شورای قیمت و نمایندگان مجلس می باشد و به هیچ عنوان نمی خواهن که پایین بیاید .مردم هم این وضع را دوست دارن چون هرروز قمت ماشینی که دارن بلاتر و خیلی بالا تر می رود . و خودرو سازان هم این موضوع را میدانن و با خریداری ماشین های صفر داخل بازار وکم بود ماشین قیمت را بالاتر می برن .عجب مملکت باحالی داریم همه به مافیای خودرو در پیش بردن اهدافش کمک می کنیم بدون هیچ اعتراضی