1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. دپوی 90 درصد خودروهایی که خریداری می شود در پارکینگ منازل

دپوی 90 درصد خودروهایی که خریداری می شود در پارکینگ منازل

2 اسفند 1398
  • 2

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام کرد: در کنار مساله مهم عرضه و تقاضا، دولت باید نرخ ارز را به ثبات رساند تا بازار خودرو متعادل شود زیرا با ثبات نرخ ارز تب و تاب بازار خودرو فروکش می کند.

نعمت الله کاشانی نسب اظهار داشت: قیمت ها در بازار خودرو بالا است اما در چند روز گذشته قیمت خودرو به میزان جزیی و نامحسوس -و نه به میزانی که افزایش یافته بود- کاهش یافته است.

وی درخصوص دلیل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت: به دلیل افزایش قیمت بی رویه، بازار با رکود مواجه شد؛ مردم احساس می کنند که خرید خودرو در این شرایط خطرناک بوده و ممکن است با فروکش قیمت خودرو متضرر شوند، بنابراین بازار با رکود مواجه شده و به تبع آن قیمت ها به شکل جزیی کاهش یافته است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: اگر رکود دارای تداوم باشد روند نزولی قیمت خودرو استمرار خواهد داشت. البته تعطیلات نوروز پیش رو است و معمولا بازار در پایان سال رونق می گیرد اما قشری که خودروهایی نظیر پژو206 و پراید را برای تعطیلات نوروز یا تابستان خرید می کنند به دلیل قیمت بالا تقریبا امکان خرید این دسته از خودروها را ندارند.

کاشانی نسب درخصوص دلایل عدم موفقیت سیاست های کنترلی دولت و وزارت صمت در حوزه بازار خودرو گفت: عرضه و تقاضا تعیین کننده بازار است و عرضه در حال حاضر پاسخگوی تقاضای کاذب نیست.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: در حال حاضر تقریبا 90 درصد خودروهایی که خریداری می شود در پارکینگ منازل مانده و مورد استفاده قرار نمی گیرد.

کاشانی نسب گفت: دولت باید حتی الامکان نرخ ارز را به ثبات رساند تا بازار خودرو متعادل شود، زیرا با ثبات نرخ ارز تب و تاب بازار خودرو –و بسیاری دیگر از بازارها- فروکش می کند و بازار متعادل می شود.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: اگر آزادسازی قیمت خودرو به درستی صورت گیرد و دولت کنترل و نظارت مستقیم و جدی روی این موضوع داشته باشد، موضوع آزادسازی موجب کاهش قیمت خودرو و بهبود وضعیت بازار می شود.

کاشانی نسب در پایان گفت گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار به شکل واقعی تمام تلاش خود را به کار می برند اما در حال حاضر درخصوص خودرو تقاضای کاذب بیش از عرضه است و در چنین شرایطی بسیاری از تلاش ها کارایی صد در صد نخواهد داشت.نظرات

  • امیر امیر (2 اسفند 1398 ساعت 20:07)

    این گرانی به نفع دولت چرا جلوشو بگیره تنها کشوری که صنعت خودرو مال چهار ده پیش و قیمتش یه شبه 500 درصد گرون میشه دولت به فکر مردم که نیست

  • ایرانی مظلوم ایرانی مظلوم (2 اسفند 1398 ساعت 19:09)

    هربیسوادی برای خودشیرینی یه نظری میده کسی نیست بگه کارسناسای بیسواد قیمت دلار تا ۲۰هزارتومن هم رفت ولی قیمت پراید از ۶۰ تومن بیشتر نشد ،الان دلار ۱۴ تومنه پراید ۷۰ تومنه یعنی اگه دلار به ۲۰ تومن برگرده پراید میشه ۱۱۰ تومن عجب مملکتی داریم