1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. برگشت آرامش نسبی در بازار خودرو + قیمت

برگشت آرامش نسبی در بازار خودرو + قیمت

2 اسفند 1398
  • 2

طبق اعلام رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، بازار خودرو نسبت به هفته گذشته آرام‌تر شده و تا حدودی قیمت‌ها کاهشی بوده‌ است.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی که بعد از یک شیب تند صعودی از دو هفته گذشته مجدد تغییر مسیر داده و روند نزولی به خود گرفته است، در این هفته نیز آرام‌تر از هفته گذشته بوده و قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به هفته گذشته و اوایل هفته جاری نیز کاهش یافته است.

براین اساس قیمت‌ خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار در گروه صنعتی سایپا برای پراید ۱۱۱ حدود ۶۱ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود ۵۹ میلیون تومان، تیبا ۶۶ میلیون تومان و ساینا ۶۸ میلیون تومان بوده است.

همچنین در گروه صنعتی ایران‌خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۹۸ میلیون تومان و فول آن ۱۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۱۱۸ و فول آن ۱۲۲ میلیون تومان، سمند ۹۴ میلیون تومان، رانا ۱۰۱ میلیون تومان و دنا در حدود ۱۴۰ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفته‌اند.

در این رابطه، سعید موتمنی- رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران- گفت: روند قیمتها در چند روز اخیر تقریبا کاهشی بوده و بازار آرامتر شده است. در هرصورت بازار تابع عرضه و تقاضاست. زمانی که عرضه به اندازه کافی صورت گیرد افزایش قیمت‌های آنچنانی پیش نخواهد آمد و از التهابات و وسوسه خرید خودرو از کارخانه وفروش در بازار آزاد کاسته می‌شود.

منبع ایسنا


نظرات

  • طاها طاها (2 اسفند 1398 ساعت 12:51)

    ترو خدا خجالت نمیکشین این متن رو به خودتون زحمت میدین مینویسین آخه خدا براتون نسازه بدترین ماشین شده ۱۰۰ میلیون چجور روتون میاد این پیام رو میزارین مردمو *************

  • سعید سعید (2 اسفند 1398 ساعت 12:48)

    *************** الکی د.پراید 5تومنم ارزش نداره.!!!۶۱میلیون؟؟؟؟؟!!!!!!!