1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. طرح تولید موتورهای کم مصرف در کشور کلید خورد

طرح تولید موتورهای کم مصرف در کشور کلید خورد

3 اسفند 1398
  • 1

گروه بهمن بومی‌سازی تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو۶ را کلید زد.

به گزارش روابط عمومی گروه بهمن،شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های زیر‌مجموعه گروه بهمن، به تازگی فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید موتور خودرو با استفاده از توانمندی‌ها و عمق داخلی‌سازی آغاز کرده است. این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌کند که در آینده‌ای نزدیک تامین‌کننده اصلی نیاز خودروسازان خواهد شد.

در حاشیه یازدهمین همایش بین‌المللی موتورهای درونسوز در ساپکو، مجتبی میرسهیل مدیرعامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در مورد آخرین وضعیت کلان ملی موتور کم مصرف یورو ۶ ‌ و ویژگی‌های موتورهای تولیدی گفت: موتورهای فعلی در داخل کشور معمولا پیشرانه‌های ۶/ ۱ یا ۸/ ۱ لیتری هستند که حجم موتور تولیدی تیوان پایین‌تر و با قدرت بسیار بالاتری است، همچنین مصرف سوخت و آلاینده‌های تولیدی این موتور کمتر و مطابق با استانداردها و فناوری روز دنیا است.


در اصل خانواده موتورهای تیوان کم مصرف، پر‌قدرت و دارای استاندارد یورو۶ هستند که مدرن‌ترین موتور تولیدی داخل کشور محسوب می‌شوند.

میرسهیل با اشاره به نوآوری‌های تیوان افزود: ما در تیوان با ایجاد توانمندی‌های ساخت داخل در طراحی و همچنین افزایش سطح توانمندی و عمق داخلی‌سازی خواهیم توانست بسیاری از نیازمندی‌های خودروسازان را تامین کنیم.مدیرعامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان درمورد توسعه این فناوری تصریح کرد: یکی از عوامل اصلی در جهان بحث تولید موتور است که در کشور برای تولید خودرو وابستگی شدید به آن وجود دارد و در شرایط تحریمی حال برنامه این شرکت حرکت به سمت خودکفایی در تولید موتور است.

در ابتدای پروژه حدود ۶۵درصد خودکفایی در تولید این محصول درنظر گرفته شده بود و با دستاوردها و پیشرفت‌های اخیر این میزان خودکفایی به ۸۵ درصد ارتقا یافته است.میرسهیل درباره میزان پیشرفت تولید موتور در تیوان خاطر نشان کرد: خطوط تولید پیشرفته برای این محصول وارد کشور شده و در حال نصب و راه‌اندازی است. فاز نخست آن در نیمه اول سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد بود و پس از گذشت ۶ ماه فاز دوم آن راه‌اندازی خواهد شد.نظرات

  • ایلیا ایلیا (4 اسفند 1398 ساعت 13:23)

    چین اگه نبود شما چی کار می کردید؟ به جرات می تونم بگم شما توانایی ساخت دیپ استیک موتور رو هم ندارید چه برسه به کل ش. تو رو خدا انقدر تیتر های خنده دار هم ننویسید آدم فکر می کنه الاغ شده داره خبر های شما رو میخونه !!!