1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. انتخاب تسلا ۳ به عنوان سومین خودروی پرفروش ایالت کالیفرنیا + عکس

انتخاب تسلا ۳ به عنوان سومین خودروی پرفروش ایالت کالیفرنیا + عکس

انتخاب تسلا ۳ به عنوان سومین خودروی پرفروش ایالت کالیفرنیا
8 اسفند 1398
  • 0

تسلا مدل ۳ سومین خودروی پرفروش ایالت کالیفرنیای آمریکا در سال ۲۰۱۹ شد.

ب تسلا مدل ۳ که بدون شک یکی از محبوب ترین و پرفروش‌ترین خودروهای تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند در بازارهای جهانی به شمار می آید، در تازه ترین آمارهای منتشر شده در وب سایت insideevs، عنوان سومین خودروی پرفروش بازار خودروی کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی را به خود اختصاص داده است و بدین ترتیب توانسته به خوبی به رقابت با سایر خودروهای بنزینی در جهان بپردازد و برتری خود را نسبت به سایر خودروهای مشابه به اثبات برساند.

بر اساس این آمار و گزارش‌ها، هوندا سیویک (Honda Civic) در سال ۲۰۱۹ میلادی در این بازار با فروش ۷۵ هزار و ۹۱۵ دستگاه موفق شده است جایگاه نخست این رده بندی را به خود اختصاص دهد.

بعد از آن، تویوتا کمری (Toyota Camry) با فروش ۶۳ هزار و ۴۵۹ دستگاه در جایگاه دوم و تسلا مدل ۳ نیز با فروش ۵۹ هزار و ۵۱۴ دستگاه در رتبه سوم پرفروش ترین های بازار کالیفرنیا که بدون شک یکی از مهم ترین بازارهای فروش خودرو در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود، قرار گرفته اند.

رتبه چهارم و پنجم نیز به ترتیب به هوندا آکورد (Honda Accord) با فروش ۵۸ هزار و ۳۱۰ دستگاه و تویوتا کرولا (Toyota Corolla) با فروش ۵۴ هزار و ۱۸۶ دستگاه اختصاص یافته است.

به نظر می رسد که میزان فروش خودرو در این بازار در سال گذشته با کاهش ۵.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن روبرو شده است این بدان معناست که میزان فروش خودرو در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱.۸۹ میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده که پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۰ نیز این روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد و به ۱.۸۲ میلیون دستگاه خواهد رسید.

طبق انجمن خودروسازان کالیفرنیا، میزان فروش خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در سه ماهه نخست تا چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی ۷.۵ درصد کاهش یافته و به ۱۴۵ هزار و ۸۶۴ دستگاه رسیده است. به عبارتی دیگر، سهم کلی فروش خودروهای تمام الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی در بازار ۱۳.۲ ثبت و گزارش شده است.

به طور دقیق، خودروهای تمام الکتریکی با فروش ۹۹ هزار و ۷۰۴ دستگاه، سهمی ۵.۳ درصدی در سال ۲۰۱۹ میلادی برای خود به ثبت رسانده‌اند این در حالیست که سال ۲۰۱۸ میلادی، میزان فروش آنها ۹۴ هزار و ۸۰۱ دستگاه و سهم آنها نیز ۵.۲ درصد بود. پلاگین هیبریدی ها نیز با فروش ۴۶ هزار و ۱۶۰ دستگاه سهمی ۲.۴ درصدی برای خود دست و پا کرده‌اند.

2019-Tesla-Model-3-01.jpg

2019-Tesla-Model-3-04.jpg

منبع ایسنا


نظرات