1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. دلیل اصلی گرانی خودرو انگیزه حفظ و بالا بردن ارزش نقدینگی است

دلیل اصلی گرانی خودرو انگیزه حفظ و بالا بردن ارزش نقدینگی است

8 اسفند 1398
  • 0

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام کرد: در حال حاضر به دلیل عدم توانایی مصرف کننده، رونق چندانی در بازار خودرو وجود ندارد و سایت های فروش خودرو به گرانی خودرو دامن می زنند.

نعمت الله کاشانی نسب اظهار داشت: قیمت خودرو کماکان در بازار بالا و بازار خودرو راکد است و دلیل این وضعیت، خرید خودرو به قصد سرمایه گذاری است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: قیمت خودرو 2 هفته قبل به شکل جزیی کاهش یافت اما هفته گذشته به دلیل افزایش نرخ دلار مجددا قیمت ها در بازار خودرو افزایش یافت.

کاشانی نسب گفت: با افزایش نرخ ارز مردم احساس خطر می کنند و با این فرض که خودرو نیز گران خواهد شد از فروش خودرو صرفنظر و خودرو را در منازل دپو می کنند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: در حال حاضر تولید خودرو بالا است و نظارت به شکل صد در صد روی بازار خودرو وجود دارد تا با دلالی مقابله شود اما خودروهای ثبت نامی و خریداری شده دپو می شوند.

کاشانی نسب گفت: در حال حاضر به دلیل عدم توانایی مصرف کننده، رونق چندانی در بازار خودرو وجود ندارد و سایت های فروش خودرو به گرانی خودرو دامن می زنند.

وی گفت: بعید است که موضوع اخذ مالیات برای خرید خودرو تاثیر چندانی روی بازار خودرو داشته باشد زیرا دلال اگر مالیات بپردازد خودرو را گران تر خواهد فروخت. قیمت ها در بازار خودرو به حدی بالا رفته که وضع مالیات برای خرید خودرو رقم قابل توجهی نخواهد بود.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: در حال حاضر انگیزه مردم برای حفظ ارزش نقدینگی، یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت خودرو است.

کاشانی نسب گفت: آرامش بازار خودرو در گروه تناسب عرضه و تقاضا است. در حال حاضر عرضه خودروسازان بالا است اما تقاضا کاذب و بیش از عرضه بوده و در واقع شرایط، عادی نیست. جو روانی ناشی از افزایش قیمت دلار نیز به نابسامانی بازار خودرو دامن می زند و اگر بازار ارز ثبات داشته باشد ثبات و آرامش بازار خودرو افزایش می یابد.نظرات