1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. فریب قیمت‌های کاذب خودرو را نخورید

فریب قیمت‌های کاذب خودرو را نخورید

5 اسفند 1398
 • 1

فروشندگان خودرو معتقدند، در بازار خبری از فروش خودرو نیست و قیمت‌ها به صورت کاذب افزایش پیدا می‌کند در این شرایط به مردم توصیه می‌شود، فریب قیمت‌های کاذب را را نخورده و پس از ثبات قیمت‌ها اقدام به خرید کنند.

روند صعودی قیمت ارز در بازار باعث شده تا خرید و فروش خودرو هم متأثر از این موضوع متوقف و کسی حاضر به معامله خودرو نباشد.

جالب اینجاست در این بازار راکد هرکسی قیمت های نجومی را برای خودروی خود مطرح می‌کند و کسی هم نظارتی بر بازار ندارد.

فروشندگان خودرو معتقدند: در بازار خبری از فروش نیست و فقط  قیمت‌ها به صورت کاذب افزایش پیدا می‌کند در این شرایط به مردم توصیه می‌کنیم  فریب قیمت‌های کاذب را نخورده و اگر خریدار هستند  صبر کرده  و با ثبات قیمت‌ها اقدام به خرید کنند.

 البته شکاف قیمتی بسیار بالای کارخانه تا بازار فضای دلالی را هم در بازار خودرو به وجود آورده است به نحوی که همین امر عاملی شده تا برخی نسبت به خرید خودرو آنهم در قالب طرح های پیش فروش خودروسازان شرکت کنند تا شاید در تحویل دو سال آینده محصولات سودی عاید آنها شود.

علاوه بر این پیش‌فروشهای مدت دار خودرو توسط خودروسازان هم نتوانسته دردی از بازار دوا کند و هر روز شکاف قیمتی کارخانه تا بازار انواع محصولات رکورد های مختلفی را ثبت می‌کند. در این شرایط باید پرسید وزارت صنعت مشغول انجام کدام وظیفه مهم است که از بازار خودرو غافل شده تا فضا برای دلال بازی و افزایش قیمت ها در این بازار فراهم شود.نظرات

 • بچه شیعه بچه شیعه (6 اسفند 1398 ساعت 11:02)

  کارخونه که میگن داره ضرر میده. مردم مصرف کننده هم که نمیتونن ماشین با سند دست اول بخرن. خوب روزه سکوت دولت معناش مشخصه...
  خیلی راستگو بودن فروش ماشین بصورت وکالتی رو ممنوع میکردن و بهش خدمات نمیدادن میدیدم کدوم دلال 1سال ماشینو نگه میداره تا سندش بیاد بعد بفروشه.
  سه ماه هم زمان میدادن هرکی میخواد وکالتی بفروشه بعدش فقط با سند.
  مگر در شرایطی که صاحب خودرو نتونه از اون استفاده بکنه مثل:
  1- صاحب خودرو فوت کرده باشد.
  2-گواهی پزشکی مبنی بر عدم توانایی در رانندگی ارایه دهد.
  3-صاحب خودرو بعد از خرید خودرو زندانی شود.
  4-صاحب خودرو دچار عسر و حرج شود.
  در تمام موارد بالا نیاز به گواهی از مراجع مربوطه می باشد و در نهایت قیمت گذاری برای فروش حداکثر معادل قیمت صفر خودرو در همان سال تولیدی باشد.