1. خانه
 2. اخبار
 3. خودروهای آتی بازار
 4. نام خودرو رهام هنوز به بازار نیامده تغییر کرد

نام خودرو رهام هنوز به بازار نیامده تغییر کرد

7 اسفند 1398
 • 4
 • 13524

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور، با پیشنهاد جمعی از پژوهشگران و فعالان محیط زیست موافقت کرد تا نام محصول جدید سایپا که پیشتر با عنوان "رهام" معرفی شده بود به "شاهین" تغییر کند.

5.jpg

چندی پیش یک پژوهشگر محیط‌زیست و حامی گونه‌های در معرض خطر انقراض شاهین ایرانی، به مدیرعامل سایپا پیشنهاد کرد در راستای حفظ و حراست از این پرنده باشکوه، نام محصول جدید این گروه خودروسازی را به "شاهین" تغییر دهند، در ادامه چند انجمن دیگر نیز این پیشنهاد را به مدیران سایپا ارائه دادند.

سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور با این پیشنهاد موافقت کرد و به دلیل اینکه گروه خودروسازی سایپا در طراحی محصول جدید خود از شاهین ایرانی الهام گرفته است، دستور داد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه خودروسازی، محصول جدید سایپا "شاهین" نامگذاری شود.

شاهین سایپا نخستین محصول از مگاپلت‌فرم ملی این گروه خودروسازی، موسوم به SP100 به شمار می آید و قرار است تولید انبوه آن از سال آینده آغاز شود.

سایپا تولید ۱۲ هزار دستگاه از این محصول را برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده و می خواهد تیراژ تولید آن را در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برساند.

منبع سایپا



نظرات

 • محمد دهقانی زاده شهر بابک محمد دهقانی زاده شهر بابک (8 اسفند 98 ساعت 06:43)

  همچنان در انتظار امدنت هستیم
  عاشق رهام

 • میلاد میلاد (7 اسفند 98 ساعت 21:56)

  خاک عالم اخه این اسمه .خدا وکیلی حداقل ماشین ک نیستن سوار بشی حداقل یه اسم قشنگی بزارین ک ادم روش بشه بگه ماشینم چیه

 • سپند سپند (7 اسفند 98 ساعت 16:33)

  رهام هم زیبا بود و شاهین هم خوبه

 • اتول خان اتول خان (7 اسفند 98 ساعت 16:13)

  خخخ امیدوارم بعد اینکه آزمایششو پس داد مجبور نشن اسمشو بذارن اردک