1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. مشخص نبودن اختصاص سهمیه بنزین نوروزی

مشخص نبودن اختصاص سهمیه بنزین نوروزی

10 اسفند 1398
  • 0

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره انتشار اخباری مبنی بر اختصاص ۶۰ لیتر سهیمه اضافه به عنوان سهیمه سفر گفت: تاکنون هیچ دستور رسمی در این باره به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است.

فاطمه کاهی افزود: البته هر زمان که این ابلاغیه صادر شود، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آن را اجرا خواهد کرد.

وی افزود: ازنظر فنی مشکلی برای اختصاص سهمیه بنزین سفر به مالکان خودرو‌ها وجود ندارد و هرزمان که دولت دراین زمینه تصمیم بگیرد این سهمیه در کارت سوخت مالکان خودرو اعمال خواهد شد.

براساس این گزارش، یوسف‌نژاد" عضو هیئت رئیسه مجلس، در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه از اختصاص سهمیه اضافه بنزین تحت عنوان سهمیه سفر خبرداده و گفته است: برای تعطیلات عید نوروز ۶۰ لیتر به سهمیه بنزین خودرو‌های شخصی اضافه می‌شود.

پیش از این نیز بیژن زنگنه وزیر نفت گفته بود؛ رئیس‌جمهوری دستور داد پیشنهاد‌ها برای تعیین میزان سهمیه بنزین نوروزی ارائه شود و اگر این پیشنهاد‌ها بیاید، درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی درباره اینکه شنیده می‌شود برخی ارکان دولت با این پیشنهاد مخالف هستند، توضیح داد: دلیل مخالفت این افراد این است که منابع یارانه‌ها کاهش می‌یابد، زیرا منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین تماماً با دستور رئیس‌جمهوری و تصویب سران نظام به خانواده‌های کم‌بضاعت اختصاص می‌یابد.

زنگنه ادامه داد: اگر قرار باشد ۱۰۰ لیتر سهمیه بنزین به ۱۸ میلیون خودروی سواری که در کشور وجود دارد، تخصیص یابد، یعنی باید یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر بنزین به خودرو‌ها سهمیه نوروزی داده شود که اگر این رقم را در ۱۵۰۰ تومان ضرب کنیم، نزدیک ۳ هزار میلیارد تومان از منابع برای تخصیص به افراد مشمول کم می‌شود.

بااین حال وزیر نفت هم تصریح کرده است منتظر تصمیم دولت است و هر تصمیمی اتخاذ شود اجرا می‌شود.نظرات