1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. چرا فولکس گلف GTI 2021 هیبریدی نیست؟!

چرا فولکس گلف GTI 2021 هیبریدی نیست؟!

16 اسفند 1398
  • 0

هشتمین نسل فولکس‌واگن گلف GTI به‌صورت رسمی معرفی شد و علیرغم شایعات پیشین از قوای محرکه هیبریدی استفاده نمی‌کند. همانند نسل پیشین، نیروبخش این خودرو پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربو است که قدرتش به 245 اسب بخار و گشتاورش به 370 نیوتون متر رسیده است؛ اما دلایل خوبی برای باور کردن اخبار گوناگون درباره هیبریدی بودن این خودرو وجود داشت که یکی از آن‌ها آلایندگی کمتر بود. سیستم هیبریدی همچنین می‌تواند پرفورمنس خودرو را بهبود بخشد. پس چرا فولکس‌واگن در این خودرو از قوای محرکه هیبریدی استفاده نکرده است؟!

 Volkswagen-Golf_GTI-2021-1024-12.jpg

ماتیاس راب مدیر فنی ارشد فولکس‌واگن در مصاحبه با اتوکار گفته که دو مشکل اصلی وجود داشته است: وزن زیاد و عدم وجود قدرت کافی.

 Volkswagen-Golf_GTI-2021-1024-13-767x575.jpg

او گفته است:

من گلف 1.5 TSI با سیستم هیبریدی ملایم را دوست دارم و شما گشتاور در دورهای پایین را حس می‌کنید؛ اما این سیستم باعث افزایش وزن شده و شما نیازی به گشتاور اضافی در پیشرانه 2.0 TSI ندارید. این سیستم از نظر پرفورمنس مزیت‌های زیادی ندارد. در آینده سیستم‌های هیبریدی ملایم زیادی برای کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت اما در بحث محصولات اسپورت شاهد پیشرانه‌های درون‌سوز با آرامش و رفاه زیاد خواهید بود و یا اینکه هم خودروهای پلاگین هیبریدی یا الکتریکی تولید خواهد شد.

Volkswagen-Golf-GTI-2021-2.jpg

اما برای افرادی که هنوز هم خواهان هشتمین نسل گلف با پرفورمنس خوب و دستیار الکتریکی هستند مدل GTE (میوه ممنوعه بازار آمریکا) در دسترس خواهد بود. نیروبخش این خودرو پیشرانه کوچک‌تر 1.4 لیتری TSI و واحدی الکتریکی است که قدرت ترکیبی آن نزدیک به مدل GTI می‌باشد.

 Volkswagen-Golf_GTI-2021-1024-14.jpg

البته اشکال دیگری هم وجود دارد و آن نبود گیربکس 6 سرعته دستی است. این خودرو تنها با گیربکس 6 سرعته دوکلاچه عرضه می‌شود. مدیر فولکس‌واگن ادامه داده است:

موضوع مهم این است که GTE حس شبیه به GTI داشته باشد. این خودرو از قوای محرکه بسیار نرمی سود می‌برد. برای خود من، این خودرو از نظر سواری، هندلینگ و چابکی در سطح بالایی قرار دارد. من طرفدار GTI هستم و واقعاً فکر می‌کنم برای اولین بار است که GTE گزینه‌ای خوب برای رانندگان GTI خواهد بود. فکر می‌کنم برخی تغییر جهت‌ها از GTI به GTE در آینده وجود خواهد داشت.

2021-VW-Golf-GTI-767x512.jpg

بالاتر از همه این‌ها، راب متقاعد شده که این هاچبک داغ نه تنها آینده‌ی خوبی دارد بلکه همچنان از قوای محرکه درون‌سوز استفاده خواهد کرد.

منبع پدال


نظرات