1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. قرنطینه شدن پرسنل خودروساز آلمانی در کارخانه مونیخ به دلیل وجود کرونا

قرنطینه شدن پرسنل خودروساز آلمانی در کارخانه مونیخ به دلیل وجود کرونا

14 اسفند 1398
  • 0

ابتلای یکی از کارکنان شرکت بی‌ام‌و به ویروس کرونا، موجب قرنطینه شدن ۱۵۰ نفر از پرسنل این خودروساز در کارخانه مونیخ شد.

شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا که در ابتدا از چین آغاز شد، تاکنون بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده و بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، جان بالغ بر 3000 نفر را گرفته است.

این ویروس تاکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، تولید کنندگان موبایل و خودروسازان را نیز به شدت متضرر کرده و موجب شده برخی از کارخانه‌های خود را به مدت نامعلومی تعطیل کرده و یا با حداقل ظرفیت به کار خود ادامه دهند.

حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار منتشره در وب سایت سی‌نت به نقل از سخنگوی گروه خودروسازی بی‌ام‌و ، جواب مثبت آزمایش کرونای یکی از کارکنان فعال در کارخانه این خودروساز آلمانی در مونیخ موجب شده ۱۵۰ نفر از کارکنان این شرکت به مدت ۱۴ روز در منزل خود قرنطینه شوند تا از وضعیت سلامت آنها اطمینان حاصل شود.

فردا مبتلا به ویروس کرونا نیز هم‌اکنون در حال سپری کردن دوره درمان در بیمارستان است و شرایط عمومی او به گفته بی‌ام‌و، رضایت بخش گزارش و اعلام شده است.

نکته جالب اینجا است که فرد مبتلا به کرونا در کارخانه بی‌ام‌و، سابقه خروج از کشور یا سفر به سایر نقاط جهان را نداشته است.

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و نیز تمامی افرادی که با وی به نوعی در ارتباط بوده‌اند را به مدت ۱۴ روز در منازل خود قرنطینه کرده است تا از انتقال و انتشار بیشتر آن در کارخانه جلوگیری به عمل بیاورد.

با اینکه شرکت بی‌ام‌و شرایط خط تولید خود را عادی توصیف کرده اما تعطیلی بسیاری از کارخانههای خودروسازی در چین، کره جنوبی و ژاپن به علت ابتلای کارکنان به ویروس کرونا، نگرانیهای متعددی را برای این خودروساز آلمانی نیز به وجود آورده است.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو در صورتی که خطوط تولید بی‌ام‌و به منظور مقابله با ویروس کرونا تعطیل شود، این امر همچون سایر خودروسازان آسیایی، تاثیر جدی بر ارزش سهام و فروش آن خواهد داشت.

منبع ایسنا


نظرات