1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. کلاهبرداری جدید دلالان در فروش خودروهای هیبریدی

کلاهبرداری جدید دلالان در فروش خودروهای هیبریدی

21 اسفند 1398
  • 0

یک نماینده مجلس از مسئولان نظارتی، گمرک وزارت صمت خواست با دلالانی که خودروهای هیبریدی فرعی را به جای خودروهای هیبریدی اصلی به خریداران ناآگاه می فروشند برخورد قاطع کنند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: برای واردات خودروسازی هیبریدی در سال آینده معافیت اعمال کرده ایم که امیدواریم با تصویب نهایی آن در شورای نگهبان زمینه واردات این خودروها به کشور فراهم شود.

وی افزود: یکی از خطاهایی فاحش و تعمدی مافیای خودرو که در راستای فریب مردم صورت می گیرد مربوط به خودروهای هیبریدی وارداتی است زیرا 2 نوع خودروی هیبریدی به کشورمان وارد می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با نوع اول خودروی هیبریدی می توان بیش از 400 کیلومتر را تردد کرد و با نوع دوم خودروی هیبریدی هم فقط می توان 50 تا 60 کیلومتر تردد است. در حالی که مافیای خودرو با فریب فروشندگان خودروهای هیبریدی فرعی را به جای خودروی هیبریدی اصلی به مردم فروخته و در حقیقت آن را به جای خودروی هیبریدی نوع دوم جا می زنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه متاسفانه در قانون بعد از واژه خودروی هیبریدی، نوع آن مشخص نشده است و قطعا به دلیل این خلاء قانونی در آینده نزدیک به چالش برخواهیم خورد، گفت: این موضوع می تواند برای ما دردسرساز شود چرا که نیت قانونگذار خودروهای هیبریدی نوع یک با تردد بیش از 400 کیلومتر است نه نوع ضعیف تر و فرعی آن.نظرات