1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. تبدیل 26 هزار خودرو بنزینی به گازسوز

تبدیل 26 هزار خودرو بنزینی به گازسوز

21 اسفند 1398
  • 0

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش مصرف سوخت CNG خبر داد و گفت: براساس آمار هفته گذشته میزان مصرف CNG معادل ۲۴.۴ میلیون مترمکعب در روز بوده که این عدد نسبت به گذشته افزایش یافته است.

حمید قاسمی ده چشمه اظهار کرد: به دلیل اینکه عمده مصرف‌کنندگان سوخت CNG، تاکسی‌ها و وانت بارها هستند؛ میزان مصرف این فرآورده نفتی نسبت به گذشته نه تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش نیز داشته است؛ چرا که این دسته از افراد برای درآمدزایی از خودروهای خود استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا تاثیری بر میزان مصرف CNG در کشور نداشته است، تصریح کرد: در حال حاضر تبدیل خودروهای بنزین‌سوز به گازسوز را آغاز کرده‌ایم و در قالب دو برنامه تبدیل کارگاهی منظم و کارخانه‌ای این برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه تاکنون ۲۶ هزار تبدیل کارخانه‌ای و کارگاهی انجام شده که میزان تبدیل‌های کارخانه‌ای بسیار کمتر بوده است، افزود: حدود ۳۰۰۰ تبدیل کارخانه‌ای انجام شده است و برنامه‌های متعددی را برای افزایش تبدیل خودروها به گازسوز در نظر گرفته‌ایم.

قاسمی ده چشمه با اشاره به اقداماتی که در جایگاه‌های CNG برای مقابله با ویروس کرونا انجام شده است نیز گفت: تمامی اپراتورها موظف هستند نسبت به سوخت‌گیری خودروهای متقاضی اقدام کنند و برای این موضوع اجبار در نظر گرفته‌ایم. علاوه بر این جایگاه‌ها به دستکش و مواد ضدعفونی نیز تجهیز شده است.

منبع ایسنا


نظرات