1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. عرضه خودروهای خارجی 5 برابر قیمت واقعی در بازار !

عرضه خودروهای خارجی 5 برابر قیمت واقعی در بازار !

26 اسفند 1398
  • 0

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو با اشاره به ادامه رکود بازار خرید و فروش خودرو، بر لزوم واردات خودرو و تاثیر مثبت آن بر بازار خودروهای داخلی و خارجی تاکید کرد.

کاشانی نسب در خصوص وضعیت بازار در هفته گذشته اظهار داشت: تقاضا در بازار خودرو به دلیل شیوع ویروس کرونا و با لغو سفرهای نوروزی همچنان راکد است.

وی همچنین با اشاره به روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: همزمان با افت خرید و فروش در بازار خودرو قیمت خودروهای داخلی افت 15 درصدی را نشان می‌دهد؛ خرید و فروش خودروهای وارداتی نیز که بیشتر جنبه سودآوری و با هدف افزایش قیمت‌ها انجام می‌شد راکد است و قیمت‌ها نیز تحت تاثیر خودروهای داخلی روند نزولی را طی می‌کند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو در خصوص مصوبه آزادسازی واردات خودروهای هیبریدی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این مصوبه در کاهش قیمت‌های خودروهای خارجی موثر است.

کاشانی نسب افزود: خودروهای خارجی در حال حاضر حدود 5 برابر قیمت واقعی خود عرضه می‌شوند و آزادسازی واردات با ارز 15 هزار تومانی فعلی از نرخ این خودروها به مراتب خواهد کاست.

وی در خصوص تاثیر واردات بر قیمت خودروهای داخلی گفت: واردات بر قیمت خودروهای داخلی نیز تاثیر قطعی دارد و با مشاهده روند نزولی قیمت‌ها در حال حاضر، پیش‌بینی ما کاهشی‌تر شدن نمودار قیمت خودروهای داخلی به دلیل فقدان خریدار است و دلالان نیز با نزول قیمت‌ها جسارت ورود به عرصه خرید و فروش خودرو را از دست داده‌اند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان در خصوص لزوم واردات در شرایط فعلی اقتصادی کشور گفت: بازار تا رقابتی نشود قیمت‌ها کاهش نمی‌یابد و با آزادی واردات خودبخود رقابت حاصل می‌شود و شرایط رقابتی برای خودروسازان داخلی فراهم خواهد شد.

کاشانی نسب با بیان اینکه دولت می‌بایست تدابیر و تسهیلاتی در خصوص واردات خودروهای ارزان قیمت بیاندیشد، : این نوع خودروهای ارزان قیمت قابلیت رقابت با تولیدات داخلی را در بازار ایجاد خواهد کرد.

وی همچنین با ارائه پیشنهادی مبنی بر واردات خودروهای دست دوم و تاثیر مثبت آن در بازار گفت: خودروی 2017 که یک میلیارد و 100 میلیون تومان قیمت آن در بازار است اگر با ارز 15 هزار تومان وارد شود به 300 هزار تومان خواهد رسید.

کاشانی نسب تاکید کرد: واردات علاوه بر کسب درآمد برای دولت به ایجاد شرایط رقابتی و تکاپو در بازار خودرو می‌انجامد.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان در پایان در خصوص قیمت خودرو در سال آینده خاطرنشان کرد: ادامه روند نزولی قیمت‌ها تحت تاثیر ویروس کرونا در سال جاری و تاثیر آن بر لغو سفرهای نوروزی، پیش‌بینی ما این است که در سال آینده نیز شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.نظرات