1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. تغییرات طرح ترافیک تهران در گرو تصمیم ستاد مدیریت کرونا

تغییرات طرح ترافیک تهران در گرو تصمیم ستاد مدیریت کرونا

28 اسفند 1398
  • 0

 سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در خصوص ساعت طرح ترافیک ما تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در تهران هستیم.

 

یوسف حجت  در پاسخ به این پرسش که احتمال دارد با توجه به ضرورت کاهش تراکم ترافیک و برای پیشگیری از بیماری کرونا در تهران محدوده طرح ترافیک چه در بخش مرکزی و چه در محدوده کنترل آلودگی هوا شاهد تغییر ساعت و افزایش زمان طرح باشیم، گفت: همه چیز محتمل است و ما در این رابطه تابع نظرات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران هستیم. در روزهای ابتدایی شروع این بحران ساعت طرح ترافیک تغییر کرد و به نظر می‌آید زمانی که در حال حاضر طرح اجرا می‌شود منطقی‌ترین زمان برای طرح ترافیک است.

وی ادامه داد: دو نگاه در خصوص محدوده‌های طرح ترافیک وجود دارد که بخشی معتقدند به طور کلی محدوده طرح ترافیک برداشته شود و برخی نیز پیشنهاد گسترش طرح از لحاظ زمان و وسعت در برگیری را دارند. اگر طرح به طور کلی برداشته شود، تشویق به استفاده از خودروی شخصی است و در صورتی که زمان طرح افزایش یابد تشویق برای استفاده از تاکسی، اسنپ و حمل و نقل عمومی است که این خود برای سلامت شهروندان خطرآفرین است، به نظر می‌آید وضعیت فعلی کارشناسی ترین تصمیم ممکن است.

حجت تاکید کرد: مدیریت شهری در خصوص تغییر ساعت طرح ترافیک در نهایت تابع نظرات ستاد فرماندهی مدیریت بحران کرونا در تهران است.

برخی اخبار غیررسمی حکایت از این دارد که پیشنهاد شده به ضرورت کاهش تراکم ترافیک و در راستای پیشگیری از بیماری کرونا در کلانشهر تهران علاوه بر اجرای طرح ترافیک اصلی در محدوده مرکزی شهر تهران طرح کنترل و کاهش تراکم خودروها (طرح زوج و فرد) به منظور پیشگیری از بیماری کرونا از درب منازل از ساعت 6.5 تا 22 اجرا شود.

منبع مهر


نظرات