1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. برخورد قاطع پلیس فارس با اجاره‌دهندگان پلاک خودرو

برخورد قاطع پلیس فارس با اجاره‌دهندگان پلاک خودرو

5 فروردین 1399
  • 0

رئیس پلیس راهور فارس گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های ورود به استان اعمال می شود.

سرهنگ مصطفی عباسی افزود: اجاره دادن و جابه‌جایی پلاک خودرو‌ها برای عبور از مبادی ورودی، جرم است و مجازات در پی دارد.

وی با بیان اینکه مأموران پلیس در صورت مشاهده، خودرو متخلف را متوقف کرده و راننده را به مراجع قضائی معرفی می‌کنند، اظهارداشت: جابه‌جا کردن پلاک به تجهیزات و ابزار برای باز کردن پلاک و پرچ مجدد آن نیاز دارد و پلاک خودرو‌ها توسط مأموران نیز با مشخصات خودرو مطابقت داده می‌شود.

سرهنگ عباسی تأکید کرد: با سرقت پلاک خودرو‌های بومی توسط افراد سودجو در شرایطی که مبادی ورودی شهر‌ها برای مقابله با کرونا کنترل می‌شود نیز به‌شدت برخورد قانونی صورت می‌گیرد و چنانچه مالکان خودرو‌ها با سرقت پلاک خود، مواجه شدند باید سریعاً موضوع سرقت را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

رئیس پلیس فارس افزود: با گزارش سرقت پلاک خودرو، پلاک اعلام شده به سرعت در سامانه هوشمند ثبت پلاک‌های سرقتی قرار می‌گیرد و توسط دوربین‌های پلاک خوان جاده‌ها و ورودی‌های استان قطعاً شناسایی و توقیف می‌شود.

وی، از شهروندان خواست در راستای کمک به قطع زنجیره شیوع این ویروس از هرگونه مسافرت‌های غیرضروری و تردد‌های بی مورد در سطح معابر شهری خودداری کنند.

استفاده از پلاک خودروی دیگران به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، مصداق جعل پلاک بوده و مرتکب به مجازات حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.نظرات