1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. پلیس ناجا به خریداران خودرو با پلاک گذر موقت هشدار داد

پلیس ناجا به خریداران خودرو با پلاک گذر موقت هشدار داد

26 فروردین 1399
  • 1

سرهنگ شهاب امینی با اشاره به سوءاستفاده برخی کلاهبرداران در فروش چند باره خودروهای پلاک گذر موقت به متقاضیان اظهار داشت: شهروندان نباید فریب وعده های پوچ و وسوسه انگیز شرکت های بدون مجوز و افراد ناشناس مبنی بر تحویل خودرو با شرایط ویژه و استثنایی را بخورند.

وی افزود: شیادان در این روش خودروهای پلاک موقت را با ثبت قرارداد و به شرط تحویل همزمان با پلاک ملی بعد از یک ماه از پرداخت وجه به خریداران فروخته و با این ترفند که لازم است خودروها برای اخذ پلاک و بازدید فنی به پلیس راهور منتقل شوند، اقدام به تحویل خودرو و فروش مجدد آن ها به سایر متقاضیان می کنند.

امینی با بیان اینکه کلاهبرداران معمولا طعمه های خود را از بین افرادی انتخاب می کنند که آشنایی کافی با فرآیندهای قانونی ندارند، تصریح کرد: ارائه رسید با سر برگ شرکت و تحویل هرگونه چک (فاقد اصالت و جعلی) معادل با میزان ارزش خودرو نیز نمی تواند مجوزی برای اعتماد و پرداخت وجه به این گونه افراد باشد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: هرگونه نقل و انتقال خودروهای دارای پلاک گذر موقت ممنوع بوده و هموطنان لازم است در برخورد با شرکت های اجاره ای و فاقد مجوز دقت لازم را به عمل آورده و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی 110 درمیان بگذارند.

منبع ناجا


نظرات

  • حسین حسین (26 فروردین 1399 ساعت 15:36)

    سلام من یک موتورسیکلت شباب دارم مزایده است پلاک ندارد مدل 89میخواهم پلاک کنم چه کاری باید انجام دهم تا پلاک ملی شود و سند بخورد ممنوع