1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. انتشار اطلاعاتی از محصول جدید مازراتی MC20 + قیمت

انتشار اطلاعاتی از محصول جدید مازراتی MC20 + قیمت

30 فروردین 1399
  • 0

اطلاعات جدیدی از نیرومحرکه اولین خودروی اسپرت کاملا جدید مازراتی طی یک دهه منتشر شده است که MC20 موتور وسط خواهد بود.

گفته می شود پشت کابین این خودرو موتور تواین توربوشارژ V6 کاملا جدید ساخت مازراتی با قدرت 600 اسب بخار و گشتاور 447 کیلووات تعبیه می شود که به گیربکس اتوماتیک دو کلاجه هشت سرعته مجهز می شود.

ظرفیت این موتور هنوز مشخص نیست اگرچه بر اساس اخبار منتشر شده گفته می شود مهندسان مازراتی ظرفیتی نزدیک به 3.6 لیتر را برای این خودرو در نظر دارند.

گفته می شود MC20 دارای نسخه ای از ساختار فیبر کربنی به کار رفته در آلفا رومئو 4C چهار سیلندر خواهد بود که شایعه شده است کشیده تر و عریض تر خواهد بود تا موتور بزرگ تر مازراتی را پشتیبانی کرده و کابینی جادارتر داشته باشد.

3.jpg 

نسخه ای هیبریدی از این خودرو نیز در دستور کار قرار دارد که گفته می شود از سیستمی مشابه پروژه جایگزین آلفا رومئو 8C بهره خواهد برد که اخیرا لغو شده است و انتظار می رفت از ترکیب موتور تواین توربوشارژ با سه موتور برقی بهره ببرد که توان کلی 700 اسب بخار و شتاب صفر تا صد کم تر از 3 ثانیه را به همراه داشته باشد.

گفته می شود چنین مدلی می تواند نشان Trofeo داشته باشد که قبلا به نسخه پرچم دار تنها شاسی بلند مازراتی، لوانته افزوده شده بود.

هر دو مدل کوپه و کانورتیبل MC20 ارائه خواهند شد در حالی که نسخه ای تمام برقی نیز برای آن در دستور کار قرار دارد.

la-nuova-super-sportiva-maserati-foto-spia (1).jpg

در ابتدا قرار بود مازراتی MC20 طی مراسمی اختصاصی در مدونا ایتالیا رونمایی شود اما شیوع ویروس کرونا این برنامه را تا ماه سپتامبر به تعویق انداخت.

پیش بینی می شود قیمت MC20 در ایالات متحده حدود 160 هزار دلار باشد.

5.jpg

maserati-sports-car-spy-shots4-copy.jpgنظرات