1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی بیشتر با خاص‌ترین خودرو پلاک ملی در ایران + عکس

آشنایی بیشتر با خاص‌ترین خودرو پلاک ملی در ایران + عکس

1 اردیبهشت 1399
  • 2

این فراری از طریق مجوز اعطا شده به یکی از ورزشکاران مطرح کشورمان توانست قوانین عمومی را نادیده گرفته و با تلاش‌های مالکش از محدودیت‌های واردات را عبور کند.

مسئولان وقت سازمان توسعه و تجارت کشور درباره واردات این خودرو جنجالی اعلام کردند: مصوباتی در دولت وجود دارد که به اشخاصی مثل هنرمندان، ورزشکاران و جانبازان خاص اجازه واردات خودرو می‌دهد. در این مجوزها به فرد اجازه داده می‌شود که خارج از مصوبات فنی خودرویی را وارد کشور کنند.

2.jpg

اولین بار این خودرو در یک تیزر خودرو رونمایی شد که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد و بعد پلاک شدن برچسب قیمتی 8 میلیارد و 500 میلیون تومانی روی آن نصب شداما امروز با توجه محدودیت‌هایی که برای واردات خودرو وجود دارد و احتمال تقریبا محال ورود آن به کشور این خودرو هرچقدر که صاحب آن تعیین کند قیمت گذاری می‌شود.

فراری ۴۵۸ یک سوپراسپرت ایتالیایی موتور وسط است که اولین رونمایی خود را در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۰۹ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت تجربه کرد. خودرویی منحصر به فرد که از همان ابتدا به یکی از نمادهای صنعت خودرو تبدیل شد و توانست با طراحی مدرن و بدیع، موتور قدرتمند و پایداری بالای خود به موفقیت‌های بالایی در زمینه فروش دست یابد.

این خودرو با استفاده از یک موتور ۴.۵ لیتری ۸ سیلندر با ۵۶۲ اسب‌بخارقدرت و ۵۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تنها در حدود ۳ ثانیه زمان نیاز داشت تا سرعت را از صفر به صد برساند. این خودروی ۲۵۰ هزار دلاری که به عنوان جانشین فراری اف۴۳۰ معرفی شده بود، با وزن ۱۳۴۰ کیلوگرمی و به کمک یک گیربکس ۷ سرعته توانایی آن را داشت تا به سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.نظرات

  • رضا رضا (2 اردیبهشت 1399 ساعت 01:25)

    چه خوب میشه اگه همه میتونستن با شرایط خوب حتی یک پژو 405 میخرید.. حالا فراری پیشکشمون...

  • بینام بینام (1 اردیبهشت 1399 ساعت 08:41)

    چ اشکال داره مگه ایران خودروهای لوکس هم زیاد داشته باشه ؟ باید حتما چشممون به دیدن لگن های داغون داخلی عادت کنه؟