1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. پیشتازی ایران خودرو در تولید محصول داخلی با کیفیت !

پیشتازی ایران خودرو در تولید محصول داخلی با کیفیت !

4 اردیبهشت 1399
 • 4

گروه صنعتی ایران‌خودرو برنامه‌های متعددی را برای ارتقای کیفیت در زنجیره ارزش تولید خودرو به اجرا گذاشته که کسب ۵ ستاره کیفی برای ۵ محصول پرطرفدار و مشتری پسند، از جمله نتایج آن در سال گذشته بوده است.

سطح کیفی محصولات بر اساس آدیت شرکت‌های بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI&IEI) در سال گذشته حکایت از افزایش رتبه کیفی 5 محصول شامل محصولات207 صندوق‌دار و دناپلاس به 4 ستاره، سورن، پارس‌های اتوماتیک و دستی در تمامی سایت‌های تولیدی به 3 ستاره دارد.

همچنین از ابتدای سال 98 سبد محصولات تولیدی ایران خودرو بهبود 10درصدی در امتیاز کسب شده کیفیت را تجربه کرده‌اند.در پایان این سال بیش از 88درصد از محصولات، سطح کیفی 3، 4 و 5 ستاره را کسب کرده‌اند. این در حالی است که محصولات هیچ یک از خودروسازان داخلی شرایط نزدیک به ایران‌خودرو را تجربه نکرده‌اند.

نظرسنجی‌ها و رضایت‌مندی مشتریان یکی از معیارهای بهبود کیفیت محصولات خودروسازان، اجرای برنامه های نظرسنجی و اندازه‌گیری میزان رضایت‌مندی مشتریان از کیفیت محصولات و خدمات فروش و پس از فروش است.

نتایج گزارش شده از سوی شرکت‌های بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سال گذشته بیانگر ثبات در رضایت مشتریان از کیفیت محصولات و بهبود 4 درصدی نسبت به متوسط صنعت در شرایط سخت تحریمی است.

همچنین ثبات در تعداد ایرادات اعلام شده توسط مشتریان و بهبود 24 درصدی نسبت به متوسط صنعت نیز دستاورد کیفی ایران خودرو در سال گذشته به حساب می‌آید.

درحال حاضر تمامی محصولات تولیدی گروه صنعتی ایران‌خودرو رضایت بالاتر از شاخص متوسط صنعت را دارند.

از سویی دیگر رتبه اول رضایت از خدمات پس از فروش تولیدکنندگان خودرو با کسب امتیاز 763 متعلق به ایران‌خودرو است که این رتبه با رتبه دوم اختلاف 15 امتیازی را داراست.

در سال جاری نیز ارتقای سطح کیفیت محصول سمند به سه ستاره و هایما اس.5 به چهار ستاره دنبال می‌شود. بهبود 10 درصدی امتیاز کیفیت سایر محصولات از جمله خانواده محصولات پژو 206، پژو207، دنا و همچنین بهبود در برخی مکانیزم‌ها و سیستم‌های خودرویی و موتور نیز از جمله پروژه‌های بهبود کیفیت در حوزه محصولات، سیستم و قطعات در سال جاری اجرایی می‌شود.نظرات

 • علی علی (5 اردیبهشت 1399 ساعت 16:39)

  مورچه چیه که کله پاچه داشته باشی آخه به این روغن حلب ها هم میگی خودرو.؟؟؟؟

 • saeed saeed (5 اردیبهشت 1399 ساعت 12:12)

  اون موسسه که ستاره هارو میده چه موسسه ای هست خدا وکیلی .تو نمایندگیهای ایران خودرو که مراجعه میکنی انگار یارو از دماغ فیل افتاده

 • بافیر بافیر (5 اردیبهشت 1399 ساعت 12:08)

  این نظر سنجی بر چه مبنایی بوده با این تولیدات کپی وطرح سی سال پیش کارخانه پژو وپراید و....

 • ناشناس ناشناس (4 اردیبهشت 1399 ساعت 11:15)

  مشخص نیست بر اساس کدام نظر سنجی به این اطلاعات دست
  پیدا می کنید مراجعه به نمایندگیهای فروش و خودروهای صفر معیوب پس نشانه چیست؟