1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی اولین شاسی‌بلند کوچک شرکت تویوتا + عکس

معرفی اولین شاسی‌بلند کوچک شرکت تویوتا + عکس

9 اردیبهشت 1399
  • 1

تویوتا با ساخت یک شاسی‌بلند کوچک وارد پررونق‌ترین بخش بازار خودروی اروپا شد. یاریس کراس قرار بود در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود. اما پس از لغو این نمایشگاه و تعطیلی نمایشگاه خودروی پاریس به دلیل ویروس کرونا، کارخانه ژاپنی ماشین جدید خود را در اینترنت رونمایی کرد.

2.jpg
یاریس کراس بر روی شاسی ساخته می‌شود که برای مدل هچ‌بک یاریس ساخته شده است. ابعاد ماشین کمی بزرگ‌تر شده و تویوتا می‌گوید که با تغییراتی در موتور، ماشین را چابک‌تر کرده است.

برخلاف بسیاری از شاسی‌بندهای بازار، یاریس را می‌توان به صورت دو دیفرانسیل هم سفارش داد. تویوتا می‌گوید با اینکه مصرف عمده این ماشین در شهر است، اما می‌خواهد امکان رانندگی خارج از شهر هم برای رانندگان فراهم باشد.

اکثر مدل‌های یاریس‌ کراس با قوای محرکه هیبرید ساخته می‌شود، اما ماشین را می‌توان در بعضی از بازارها با موتور بنزینی هم خرید.

60055.jpg
ظاهر ماشین ترکیبی از مدل هچ‌بک و شاسی‌بلندهای بزرگ‌تر تویوتا است. یاریس‌ کراس در اروپا و برای مشتریان اروپایی طراحی شده، اما قرار است در بازارهای دیگر هم فروخته شود.


بازار شاسی‌بلندهای کوچک در اروپا بسیار شلوغ و رقابت در آن بسیار سخت است. سال گذشته بیش از دو میلیون دستگاه شاسی‌بلند کوچک در اروپا فروخته شد.

یاریس کراس برای پیدا کردن مشتری باید با مدل‌هایی نظیر نیسان جوک، فورد پوما، فولکس‌واگن تی-کراس و رنو کپچر رقابت کند. تویوتا می‌گوید که برنامه‌اش تولید ۱۵۰ هزار دستگاه در سال است و می‌خواهد در نهایت هشت درصد بازار را در اختیار بگیرد.نظرات

  • مصطفی مصطفی (9 اردیبهشت 1399 ساعت 16:21)

    اینا برای ما ایرانیها نیست.آخه چقدر تبعیض ما جزو این جهان نیستیم.شاید نفرین شده هستیم????